GÜNDEM Haber Girişi: 21.11.2021 - 14:04, Güncelleme: 21.11.2021 - 14:04

2 yıldır Libya'da alıkonulan 7 Türkiyeli kurtarıldı

 

2 yıldır Libya'da alıkonulan 7 Türkiyeli kurtarıldı

​Libya'nın doğusunda yaklaşık 2 yıldır alıkonulan 7 Türkiyeli, Katar'ın verdiği desteklerle kurtarıldı.
Milli İstihbarat Teşkilatı ve Katar İstihbarat Teşkilatının müşterek çalışmalarıyla, Lübnan'da 2 yıl önce alıkonulan; İlker Sağlık, Doğan Kıssa, Nurettin Çalık, Halil Gözel, Ahmet Selvi, Hidayet Yaprak ve Abdul Samet Akçay adlı vatandaşlar kurtarılarak Türkiye'ye getirildi. Dışişleri Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı alıkonulan 7 kişi için uzun süredir çalışma yürütüyordu. Kurtarma çalışmalarına Katar İstihbarat Teşkilatının da katkı verdiği belirtildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye getirilen vatandaşlarla telefonda görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti. Dışişleri Bakanlığından açıklama Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "Libya’nın doğusunda alıkonulan 7 vatandaşımız, yürütülen yoğun temas ve çalışmaların neticesinde salimen yurda getirilmişlerdir." denildi. Açıklamada, "Bu süreçte, vatandaşlarımızın durumu, Trablus Büyükelçiliğimiz ve Milli İstihbarat Teşkilatımız başta olmak üzere tüm ilgili birimlerimiz ve kurumlarımız tarafından etkin bir eşgüdüm ve işbirliği içinde sürekli olarak takip edilmiş, vatandaşlarımızın salimen serbest kalmaları için yoğun gayret sarfedilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız, yurda getirilen vatandaşlarımızla telefonla görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletmiştir. Vatandaşlarımızın serbest bırakılması sürecine katkı sağlayan tüm ilgili kurumlarımız başta olmak üzere Libya ve Katar hükümetlerine teşekkür ediyoruz." ifadelerine yer verildi. (İLKHA) 
​Libya'nın doğusunda yaklaşık 2 yıldır alıkonulan 7 Türkiyeli, Katar'ın verdiği desteklerle kurtarıldı.

Milli İstihbarat Teşkilatı ve Katar İstihbarat Teşkilatının müşterek çalışmalarıyla, Lübnan'da 2 yıl önce alıkonulan; İlker Sağlık, Doğan Kıssa, Nurettin Çalık, Halil Gözel, Ahmet Selvi, Hidayet Yaprak ve Abdul Samet Akçay adlı vatandaşlar kurtarılarak Türkiye'ye getirildi.

Dışişleri Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı alıkonulan 7 kişi için uzun süredir çalışma yürütüyordu. Kurtarma çalışmalarına Katar İstihbarat Teşkilatının da katkı verdiği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye getirilen vatandaşlarla telefonda görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Dışişleri Bakanlığından açıklama

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "Libya’nın doğusunda alıkonulan 7 vatandaşımız, yürütülen yoğun temas ve çalışmaların neticesinde salimen yurda getirilmişlerdir." denildi.

Açıklamada, "Bu süreçte, vatandaşlarımızın durumu, Trablus Büyükelçiliğimiz ve Milli İstihbarat Teşkilatımız başta olmak üzere tüm ilgili birimlerimiz ve kurumlarımız tarafından etkin bir eşgüdüm ve işbirliği içinde sürekli olarak takip edilmiş, vatandaşlarımızın salimen serbest kalmaları için yoğun gayret sarfedilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız, yurda getirilen vatandaşlarımızla telefonla görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletmiştir. Vatandaşlarımızın serbest bırakılması sürecine katkı sağlayan tüm ilgili kurumlarımız başta olmak üzere Libya ve Katar hükümetlerine teşekkür ediyoruz." ifadelerine yer verildi. (İLKHA) 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.