GÜNDEM Haber Girişi: 29.09.2021 - 16:41, Güncelleme: 29.09.2021 - 16:41

3'üncü Uluslararası Selahaddin-i Eyyübi Sempozyumu düzenlenecek

 

3'üncü Uluslararası Selahaddin-i Eyyübi Sempozyumu düzenlenecek

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Selahaddin-i Eyyübi Sempozyumu, Selahaddin-i Eyyubi Enstitüsünün ev sahipliğinde yapılacak.
Selahaddin-i Eyyubi Enstitüsü, Uluslararası Selahaddin-i Eyyübi Sempozyumunun 3'üncüsünü düzenleyeceklerini açıkladı. Açıklamaya göre, HAMAS'ın halen yurt dışı sorumluluğunu yürüten eski HAMAS Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreter Ali Muhyiddin el-Karadaği ve ümmetin farklı coğrafyalarındaki alimler sempozyuma katılacak. Sempozyumda, siyonistlerin işgali altında olan Kudüs'ün tekrar özgürlüğüne kavuşması için toplumda bilinç oluşturmak adına Kudüs Fatihi ve büyük İslam komutanlarından olan Selahaddin-i Eyyubi'yi anmak ve anlamak üzere sunumlar gerçekleştirilecek. Sempozyum, 2 Ekim Cumartesi günü saat 14.00'da çevrimiçi düzenlenecek. (İLKHA)
Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Selahaddin-i Eyyübi Sempozyumu, Selahaddin-i Eyyubi Enstitüsünün ev sahipliğinde yapılacak.

Selahaddin-i Eyyubi Enstitüsü, Uluslararası Selahaddin-i Eyyübi Sempozyumunun 3'üncüsünü düzenleyeceklerini açıkladı.

Açıklamaya göre, HAMAS'ın halen yurt dışı sorumluluğunu yürüten eski HAMAS Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreter Ali Muhyiddin el-Karadaği ve ümmetin farklı coğrafyalarındaki alimler sempozyuma katılacak.

Sempozyumda, siyonistlerin işgali altında olan Kudüs'ün tekrar özgürlüğüne kavuşması için toplumda bilinç oluşturmak adına Kudüs Fatihi ve büyük İslam komutanlarından olan Selahaddin-i Eyyubi'yi anmak ve anlamak üzere sunumlar gerçekleştirilecek.

Sempozyum, 2 Ekim Cumartesi günü saat 14.00'da çevrimiçi düzenlenecek. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.