DÜNYA Haber Girişi: 24.08.2021 - 10:16, Güncelleme: 24.08.2021 - 10:16

ABD'de sel: Kayıp sayısı 50'ye yükseldi

 

ABD'de sel: Kayıp sayısı 50'ye yükseldi

ABD'nin Tennessee eyaletinde, şiddetli yağışların yol açtığı selde kaybolanların sayısının 50'ye yükseldiği açıklandı.
ABD, son günlerde kasırga ve sel felaketleri ile boğuşuyor. Atlantik Okyanusu'nda oluşan Henri Kasırgası'nın aralarında başkent Washington'un da olduğu New York, New Jersey, Rhode Island, Maine, Massachusetts ve Connecticut gibi çok sayıda eyalet ve bölgede etkili olması beklenirken Tennessee eyaletinde, şiddetli yağışların yol açtığı selde kaybolanların sayısının 50'ye yükseldiği belirtildi. Tennessee'de hafta sonu yaşanan selde, en az 22 kişinin öldüğü açıklanmıştı. Eyalet yetkilileri daha önce 45 olarak açıkladıkları kayıp sayısının 50'ye yükseldiğini duyurdu. Kasırga ve selin etkili olduğu bölgelerde çok sayıda evde hasar oluştu. On binlerce haneye elektrik verilemiyor. Hava ve kara ulaşımında aksamalar yaşanıyor. (İLKHA)
ABD'nin Tennessee eyaletinde, şiddetli yağışların yol açtığı selde kaybolanların sayısının 50'ye yükseldiği açıklandı.

ABD, son günlerde kasırga ve sel felaketleri ile boğuşuyor.

Atlantik Okyanusu'nda oluşan Henri Kasırgası'nın aralarında başkent Washington'un da olduğu New York, New Jersey, Rhode Island, Maine, Massachusetts ve Connecticut gibi çok sayıda eyalet ve bölgede etkili olması beklenirken Tennessee eyaletinde, şiddetli yağışların yol açtığı selde kaybolanların sayısının 50'ye yükseldiği belirtildi.

Tennessee'de hafta sonu yaşanan selde, en az 22 kişinin öldüğü açıklanmıştı.

Eyalet yetkilileri daha önce 45 olarak açıkladıkları kayıp sayısının 50'ye yükseldiğini duyurdu.

Kasırga ve selin etkili olduğu bölgelerde çok sayıda evde hasar oluştu. On binlerce haneye elektrik verilemiyor. Hava ve kara ulaşımında aksamalar yaşanıyor. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.