YEREL Haber Girişi: 24.08.2021 - 21:08, Güncelleme: 24.08.2021 - 21:08

Afetzedelere ulaştırılmak üzere Ağrı'dan 4 tır gıda ve ihtiyaç malzemesi yola çıktı

 

Afetzedelere ulaştırılmak üzere Ağrı'dan 4 tır gıda ve ihtiyaç malzemesi yola çıktı

"Ben De Varım" kampanyasına Ağrı merkezinden ve ilçelerinden sağlanan nakdi ve ayni katkılar çerçevesinde yürütülen çalışmalar neticesinde kentte 1 milyon TL'lik nakdi yardım yapıldı. Ayrıca gıda ve ihtiyaç kolilerinden oluşan 4 tır bugün yola çıktı.
Kampanya AFAD koordinesinde yürütüldü. 4 tır yola çıkmadan önce İl Özel İdaresi bahçesinde program gerçekleştirildi. Programda bir konuşma yapan Ağrı Valisi Osman Varol, ülke genelinde yürütülen kampanyaya Ağrı'nın duyarsız kalmadığını belirterek şunları söyledi: "Bizler yardımlaşmayı, birbirimize destek olmayı çok seven bir milletiz. Yardımlaşma örfümüzde, töremizde olan bir değerimiz. Meydana gelen sel ve yangınlarda ülkemizin dört bir yanından insanlarımız afetten etkilenen vatandaşlarımızın acılarını paylaşmak ve afetzedelere yardım etmek konusunda ciddi bir talep oluşturdu. Bu talep doğrultusunda İçişleri Bakanımız AFAD öncülüğünde Türkiye genelinde bir yardım kampanyası başlattı. Bizler İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun çağrılarına cevapsız kalmayarak kampanyaya ciddi bir nakdi yardımda bulunup ilimiz merkez ve ilçelerindeki vatandaşlarımızın, yerel yönetimlerimizin, kamu kurumlarımızın ve sivil toplum kuruluşlarının desteği ve çabası ile ayni yardımlar oluşturduk. Bugün bu ayni yardımlarımızı, gıda ve ihtiyaç malzemelerimizi taşıyan 4 tırımızı afetzedelere ulaştırmak üzere dualarla uğurlamak için bir aradayız." Valilik öncülüğünde, yerel yönetimler, kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarının desteği ile yürütülen faaliyetler sonucunda toplanan, gıda ve ihtiyaç malzemelerinden oluşan 4 tır, yapılan duaların ardından afetzedelere ulaşmak üzere yola çıktı. Programa Vali Osman Varol'un yanı sıra vali yardımcıları, kurum müdürleri ve STK temsilcileri katıldı. (İLKHA)
"Ben De Varım" kampanyasına Ağrı merkezinden ve ilçelerinden sağlanan nakdi ve ayni katkılar çerçevesinde yürütülen çalışmalar neticesinde kentte 1 milyon TL'lik nakdi yardım yapıldı. Ayrıca gıda ve ihtiyaç kolilerinden oluşan 4 tır bugün yola çıktı.

Kampanya AFAD koordinesinde yürütüldü.

4 tır yola çıkmadan önce İl Özel İdaresi bahçesinde program gerçekleştirildi.

Programda bir konuşma yapan Ağrı Valisi Osman Varol, ülke genelinde yürütülen kampanyaya Ağrı'nın duyarsız kalmadığını belirterek şunları söyledi:

"Bizler yardımlaşmayı, birbirimize destek olmayı çok seven bir milletiz. Yardımlaşma örfümüzde, töremizde olan bir değerimiz. Meydana gelen sel ve yangınlarda ülkemizin dört bir yanından insanlarımız afetten etkilenen vatandaşlarımızın acılarını paylaşmak ve afetzedelere yardım etmek konusunda ciddi bir talep oluşturdu. Bu talep doğrultusunda İçişleri Bakanımız AFAD öncülüğünde Türkiye genelinde bir yardım kampanyası başlattı. Bizler İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun çağrılarına cevapsız kalmayarak kampanyaya ciddi bir nakdi yardımda bulunup ilimiz merkez ve ilçelerindeki vatandaşlarımızın, yerel yönetimlerimizin, kamu kurumlarımızın ve sivil toplum kuruluşlarının desteği ve çabası ile ayni yardımlar oluşturduk. Bugün bu ayni yardımlarımızı, gıda ve ihtiyaç malzemelerimizi taşıyan 4 tırımızı afetzedelere ulaştırmak üzere dualarla uğurlamak için bir aradayız."

Valilik öncülüğünde, yerel yönetimler, kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarının desteği ile yürütülen faaliyetler sonucunda toplanan, gıda ve ihtiyaç malzemelerinden oluşan 4 tır, yapılan duaların ardından afetzedelere ulaşmak üzere yola çıktı.

Programa Vali Osman Varol'un yanı sıra vali yardımcıları, kurum müdürleri ve STK temsilcileri katıldı. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.