GÜNDEM Haber Girişi: 26.08.2021 - 16:00, Güncelleme: 26.08.2021 - 16:00

Afganistan'da görevli askerleri tahliye eden ilk uçak Ankara'ya indi

 

Afganistan'da görevli askerleri tahliye eden ilk uçak Ankara'ya indi

​TSK personelinin Afganistan’dan tahliyesine ilişkin ilk uçak Ankara’ya indi.
İçinde 345 yolcunun bulunduğu uçak, saat 11.45'te Esenboğa Havalimanı'na indi. Taliban, 15 Ağustos'ta Afganistan'ın başkenti Kabil'e girerek ülkede kontrolü ele geçirdi. Ardından tüm ülkeler tahliye operasyonlarına başladı. Türkiye de Afganistan'da bulunan sivil vatandaşlarının tahliyesini sona erdirirken bugün itibariyle TSK unsurlarının tahliyesine başladı. Bu kapsamda TSK unsurları ilk olarak Türk Hava Kuvvetlerine ait nakliye uçağıyla Kabil'den Pakistan'ın başkenti İslamabad'a gitti. Daha sonra buradan Türk Hava Yollarının TK 6889 seferiyle Ankara'ya hareket eden 345 TSK personeli, saat 11.45'te Ankara Esenboğa Havalimanı'na indi. Milli Savunma Bakanlığı, Twitter hesabından tahliyeye ilişkin bir video paylaşarak, "Türk Silahlı Kuvvetleri personelimizin Afganistan’dan tahliyesi devam ediyor. Askerlerimizin intikalini sağlayan ilk uçak Ankara’ya indi." ifadelerine yer verdi. (İLKHA)
​TSK personelinin Afganistan’dan tahliyesine ilişkin ilk uçak Ankara’ya indi.

İçinde 345 yolcunun bulunduğu uçak, saat 11.45'te Esenboğa Havalimanı'na indi.

Taliban, 15 Ağustos'ta Afganistan'ın başkenti Kabil'e girerek ülkede kontrolü ele geçirdi. Ardından tüm ülkeler tahliye operasyonlarına başladı.

Türkiye de Afganistan'da bulunan sivil vatandaşlarının tahliyesini sona erdirirken bugün itibariyle TSK unsurlarının tahliyesine başladı.

Bu kapsamda TSK unsurları ilk olarak Türk Hava Kuvvetlerine ait nakliye uçağıyla Kabil'den Pakistan'ın başkenti İslamabad'a gitti.

Daha sonra buradan Türk Hava Yollarının TK 6889 seferiyle Ankara'ya hareket eden 345 TSK personeli, saat 11.45'te Ankara Esenboğa Havalimanı'na indi.

Milli Savunma Bakanlığı, Twitter hesabından tahliyeye ilişkin bir video paylaşarak, "Türk Silahlı Kuvvetleri personelimizin Afganistan’dan tahliyesi devam ediyor. Askerlerimizin intikalini sağlayan ilk uçak Ankara’ya indi." ifadelerine yer verdi. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.