GÜNDEM Haber Girişi: 13.10.2021 - 19:16, Güncelleme: 13.10.2021 - 19:16

AK Parti'den İBB Başkanı İmamoğlu'na "tünel" tepkisi

 

AK Parti'den İBB Başkanı İmamoğlu'na "tünel" tepkisi

​AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, 70 dakikalık mesafeyi 5 dakikaya indirecek tünele ilişkin yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.
İmamoğlu, 70 dakikalık mesafeyi 5 dakikaya indirecek olan ve yapımı durdurulan Dolmabahçe-Levazım Tüneli'yle ilgili, "Metro yapmak varken, günde 40-50 bin araç geçecek diye ben niye para harcayayım?" ifadelerini kullandı. AK Parti İstanbul İl Başkanlığının Twitter hesabından yapılan açıklamada, bu sözlere tepki gösterildi. "İstanbul'a; tüneller, yollar, köprüler, sayısız eser kazandırdık ama trafik sorununda çözümün, ulaşım projelerini durdurmak olduğunu düşünemedik! Denilen açıklamada, metro ile tüneli birbirinin alternatifi olarak gören bu anlayışın, trafik sorununa hiçbir çözüm getiremeyeceği vurgulandı. Açıklamada, proje hakkında şu bilgilere yer verildi: "AK Partili İBB döneminde inşasına başlanan Dolmabahçe-Levazım Tüneli, iki ayrı tüp şeklinde projelendirildi. Her biri 3 bin 850 metre uzunluğuna sahip tünelin toplam uzunluğu 7 bin 700 metre. Her bir tüpte 2 şeritli yol planlandı. Proje sayesinde; Taksim, Kabataş ve Kağıthane yönünden gelen araçlar; Zincirlikuyu, Levent, Etiler ve Ortaköy yönüne kesintisiz bir şekilde ulaşabilecekti. Böylece Dolmabahçe-Levazım arasında 70 dakikayı bulan yolculuk süresi 5 dakikaya inecekti. AK Parti döneminde yapımı hızla devam eden projede, tünelin 1.400 metrelik kısmının imalatları tamamlanmıştı. Bugüne kadar da yaklaşık 220 milyon TL'lik yatırım yapılmıştı. İstanbul trafiğine adeta can suyu olacak, özellikle maç günlerinde sıkışan trafiğe nefes aldıracak proje; CHP'li İBB yönetimi tarafından durduruldu." (İLKHA)
​AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, 70 dakikalık mesafeyi 5 dakikaya indirecek tünele ilişkin yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

İmamoğlu, 70 dakikalık mesafeyi 5 dakikaya indirecek olan ve yapımı durdurulan Dolmabahçe-Levazım Tüneli'yle ilgili, "Metro yapmak varken, günde 40-50 bin araç geçecek diye ben niye para harcayayım?" ifadelerini kullandı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığının Twitter hesabından yapılan açıklamada, bu sözlere tepki gösterildi.

"İstanbul'a; tüneller, yollar, köprüler, sayısız eser kazandırdık ama trafik sorununda çözümün, ulaşım projelerini durdurmak olduğunu düşünemedik! Denilen açıklamada, metro ile tüneli birbirinin alternatifi olarak gören bu anlayışın, trafik sorununa hiçbir çözüm getiremeyeceği vurgulandı.

Açıklamada, proje hakkında şu bilgilere yer verildi:

"AK Partili İBB döneminde inşasına başlanan Dolmabahçe-Levazım Tüneli, iki ayrı tüp şeklinde projelendirildi. Her biri 3 bin 850 metre uzunluğuna sahip tünelin toplam uzunluğu 7 bin 700 metre. Her bir tüpte 2 şeritli yol planlandı.

Proje sayesinde; Taksim, Kabataş ve Kağıthane yönünden gelen araçlar; Zincirlikuyu, Levent, Etiler ve Ortaköy yönüne kesintisiz bir şekilde ulaşabilecekti. Böylece Dolmabahçe-Levazım arasında 70 dakikayı bulan yolculuk süresi 5 dakikaya inecekti.

AK Parti döneminde yapımı hızla devam eden projede, tünelin 1.400 metrelik kısmının imalatları tamamlanmıştı. Bugüne kadar da yaklaşık 220 milyon TL'lik yatırım yapılmıştı.

İstanbul trafiğine adeta can suyu olacak, özellikle maç günlerinde sıkışan trafiğe nefes aldıracak proje; CHP'li İBB yönetimi tarafından durduruldu." (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.