GÜNDEM Haber Girişi: 23.09.2021 - 18:53, Güncelleme: 23.09.2021 - 18:53

Alkol kullanan 1941 sürücünün belgesi geçici olarak geri alındı

 

Alkol kullanan 1941 sürücünün belgesi geçici olarak geri alındı

Emniyet Genel Müdürlüğü, ülke genelinde alkol ve uyuşturucu/uyarıcı madde denetimi gerçekleştirildiğini açıkladı.
EGM'den yapılan yazılı açıklamada, bu yılın ilk 8 ayında yapılan denetimlerde 93 bin 96 araç sürücüsüne alkol etkisinde araç kullanmaktan işlem yapıldığı belirtildi. Trafik güvenliğinin sağlanması, alkol ve uyuşturucu/uyarıcı madde kullanımına bağlı meydana gelen trafik kazalarının en aza indirilmesi amacıyla 17-18-19 Eylül 2021 tarihlerinde ülke genelinde özel denetim gerçekleştirildi. Yapılan denetimlerde 49 bin 758 araç/sürücü denetlendi. Bu kapsamda; bin 941 sürücünün alkol etkisinde araç kullandığı tespit edildi ve sürücü belgesi geçici olarak geri alındı. Bin 87 sürücünün belgesinin bulunmadığı ve bu sürücülerden 64’ünün aynı zamanda alkol etkisinde araç kullandığı tespit edilerek işlem yapıldı. 1 sürücünün ise uyuşturucu ve uyarıcı madde etkisinde araç kullandığı tespit edilerek idari ve adli işlem başlatıldı. (İLKHA) 
Emniyet Genel Müdürlüğü, ülke genelinde alkol ve uyuşturucu/uyarıcı madde denetimi gerçekleştirildiğini açıkladı.

EGM'den yapılan yazılı açıklamada, bu yılın ilk 8 ayında yapılan denetimlerde 93 bin 96 araç sürücüsüne alkol etkisinde araç kullanmaktan işlem yapıldığı belirtildi.

Trafik güvenliğinin sağlanması, alkol ve uyuşturucu/uyarıcı madde kullanımına bağlı meydana gelen trafik kazalarının en aza indirilmesi amacıyla 17-18-19 Eylül 2021 tarihlerinde ülke genelinde özel denetim gerçekleştirildi.

Yapılan denetimlerde 49 bin 758 araç/sürücü denetlendi. Bu kapsamda; bin 941 sürücünün alkol etkisinde araç kullandığı tespit edildi ve sürücü belgesi geçici olarak geri alındı.

Bin 87 sürücünün belgesinin bulunmadığı ve bu sürücülerden 64’ünün aynı zamanda alkol etkisinde araç kullandığı tespit edilerek işlem yapıldı. 1 sürücünün ise uyuşturucu ve uyarıcı madde etkisinde araç kullandığı tespit edilerek idari ve adli işlem başlatıldı. (İLKHA) 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.