GÜNDEM Haber Girişi: 27.09.2021 - 09:45, Güncelleme: 27.09.2021 - 09:59

Anadolu Birliği'nden Ankara mitingi

 

Anadolu Birliği'nden Ankara mitingi

Anadolu Birliği Partisi (ABP) Genel Başkanı Bedri Yalçın, Ankara'daki mitingin sonlandırılması için gelen baskılara tepki gösterdi. Yalçın, “Eğer özgürlük ve demokrasi varsa kimse bizim sesimizi kesmemeli" dedi.
ANKARA (İGFA) -  Anadolu Birliği Partisi (ABP) Genel Başkanı Bedri Yalçın öncülüğünde Ankara’da “İstanbul, Ankara, İzmir; Ses Ver Türkiye-Anadolu Anneleri Ankara’da” sloganıyla “Büyük Uyanış Başkent” adlı mitingi düzenledi.   Anıt Park’ta düzenlenen “Geleceğin İçin Plandemiye Dur De” ilkesiyle yola çıkılan mitinge 5 Bin kişi katıldı. Mitingde bilim adamları, kanaat önderleri ve sanatçılar da konuşma yaparak aşı konusunda yapılan dayatmalara tepki gösterdi. Mitingin başlamasının ardından alana gelen ekiplerin mitingi sonlandırın demesi ise binlerce kişi tarafından tepkiyle karşılandı. ABP Genel Başkanı Bedri Yalçın, miting için 15.00-18.00 saatleri arasında izin alındığını anımsatarak, "Biz müracaatımızı yaptık, iznimizi aldık. Şimdi arkadaşlar gelmiş keseceğiz diyorlar. Bizleri susturmak istiyorlar. Eğer özgürlük ve demokrasi varsa, eğer bizler bu vatanın evlatlarıysak kimse bizim sesimizi kesmemeli. Ama size söz veriyoruz İzmir’de bunları denize dökeceğiz” dedi. Sağlık Bakanlığı'nın önüne siyah çelenk bıraktıklarını hatırlatan Genel Başkan Yalçın, “Çelengi bıraktık ama orada kalmasına izin vermediler. Bakan ile görüşme talebimiz var ancak 10 gündür görüşemiyoruz. Milletimizden korkmayın. Milletin sorularına cevap verin. DSÖ’ya sorularımızı ilettik cevap vermediler. Bu mesele siyaset üstü bir mesele. Bu mesele yürek meselesi. Bu mesele halkın meselesi. İzmir mitingimizde de aynı coşkuyu bekliyoruz” diye konuştu. Daha sonra miting, Abdurrahman Dilipak’ın konuşmasının sonrasında sona erdi.  
Anadolu Birliği Partisi (ABP) Genel Başkanı Bedri Yalçın, Ankara'daki mitingin sonlandırılması için gelen baskılara tepki gösterdi. Yalçın, “Eğer özgürlük ve demokrasi varsa kimse bizim sesimizi kesmemeli" dedi.

ANKARA (İGFA) -  Anadolu Birliği Partisi (ABP) Genel Başkanı Bedri Yalçın öncülüğünde Ankara’da “İstanbul, Ankara, İzmir; Ses Ver Türkiye-Anadolu Anneleri Ankara’da” sloganıyla “Büyük Uyanış Başkent” adlı mitingi düzenledi.
 
Anıt Park’ta düzenlenen “Geleceğin İçin Plandemiye Dur De” ilkesiyle yola çıkılan mitinge 5 Bin kişi katıldı. Mitingde bilim adamları, kanaat önderleri ve sanatçılar da konuşma yaparak aşı konusunda yapılan dayatmalara tepki gösterdi. Mitingin başlamasının ardından alana gelen ekiplerin mitingi sonlandırın demesi ise binlerce kişi tarafından tepkiyle karşılandı.

ABP Genel Başkanı Bedri Yalçın, miting için 15.00-18.00 saatleri arasında izin alındığını anımsatarak, "Biz müracaatımızı yaptık, iznimizi aldık. Şimdi arkadaşlar gelmiş keseceğiz diyorlar. Bizleri susturmak istiyorlar. Eğer özgürlük ve demokrasi varsa, eğer bizler bu vatanın evlatlarıysak kimse bizim sesimizi kesmemeli. Ama size söz veriyoruz İzmir’de bunları denize dökeceğiz” dedi. Sağlık Bakanlığı'nın önüne siyah çelenk bıraktıklarını hatırlatan Genel Başkan Yalçın, “Çelengi bıraktık ama orada kalmasına izin vermediler. Bakan ile görüşme talebimiz var ancak 10 gündür görüşemiyoruz. Milletimizden korkmayın. Milletin sorularına cevap verin. DSÖ’ya sorularımızı ilettik cevap vermediler. Bu mesele siyaset üstü bir mesele. Bu mesele yürek meselesi. Bu mesele halkın meselesi. İzmir mitingimizde de aynı coşkuyu bekliyoruz” diye konuştu. Daha sonra miting, Abdurrahman Dilipak’ın konuşmasının sonrasında sona erdi.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.