YEREL Haber Girişi: 25.08.2021 - 09:52, Güncelleme: 25.08.2021 - 09:52

Ankara'da 2 bin 30 sikke ele geçirildi

 

Ankara'da 2 bin 30 sikke ele geçirildi

Ankara İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından ele geçirilen sikkelerin Roma ve Bizans dönemlerine ait olduğu belirtildi.
Ankara'da tarihi eser kaçakçılarına yönelik operasyon düzenlendi. Ankara İl Jandarma Komutanlığı tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: Ankara İl Jandarma Komutanlığınca Kültür ve Tabiat Varlıklarının Korunması ile Kaçakçılığın Önlenmesine yönelik sürdürülen çalışmalar kapsamında, 24 Ağustos 2021 tarihinde Beypazarı Boyalı Mahallesi'nde A.Ş. ve İ.K. isimli şahısların tarihi eserleri piyasaya sürerek haksız kazanç elde edeceği bilgisine ulaşılmıştır. Beypazarı Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde gerçekleştirilen operasyonda A.Ş. ve İ.K.  adlı şahıs yakalanmış, şahısların üzerinde yapılan aramada; Roma, Bizans ve İslami dönemlerine ait olduğu değerlendirilen 2 bin 30 adet sikke ele geçirilmiştir. Bahse konu olayda ele geçirilen tarihi eserlere Anadolu Medeniyetleri Müzesine teslim edilmek üzere el konmuş, yakalanan A.Ş. ve İ.K.  adlı şahıslar hakkında adli işlemlere başlanmıştır." (İLKHA)
Ankara İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından ele geçirilen sikkelerin Roma ve Bizans dönemlerine ait olduğu belirtildi.

Ankara'da tarihi eser kaçakçılarına yönelik operasyon düzenlendi. Ankara İl Jandarma Komutanlığı tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Ankara İl Jandarma Komutanlığınca Kültür ve Tabiat Varlıklarının Korunması ile Kaçakçılığın Önlenmesine yönelik sürdürülen çalışmalar kapsamında, 24 Ağustos 2021 tarihinde Beypazarı Boyalı Mahallesi'nde A.Ş. ve İ.K. isimli şahısların tarihi eserleri piyasaya sürerek haksız kazanç elde edeceği bilgisine ulaşılmıştır.

Beypazarı Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde gerçekleştirilen operasyonda A.Ş. ve İ.K.  adlı şahıs yakalanmış, şahısların üzerinde yapılan aramada; Roma, Bizans ve İslami dönemlerine ait olduğu değerlendirilen 2 bin 30 adet sikke ele geçirilmiştir.

Bahse konu olayda ele geçirilen tarihi eserlere Anadolu Medeniyetleri Müzesine teslim edilmek üzere el konmuş, yakalanan A.Ş. ve İ.K.  adlı şahıslar hakkında adli işlemlere başlanmıştır." (İLKHA)

Ankara HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.