EKONOMİ Haber Girişi: 29.09.2021 - 07:30, Güncelleme: 29.09.2021 - 07:30

Azerbaycan ile gıda güvenliği alanında anlaşma

 

Azerbaycan ile gıda güvenliği alanında anlaşma

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Azerbaycan Gıda Güvenliği Ajansı arasında, gıda güvenliği alanında 4 anlaşma imzalandı.
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Azerbaycan Gıda Güvenliği Ajansı Başkanı Goshgar Tahmazli ve beraberindeki heyeti Orman Genel Müdürlüğünde (OGM) kabul etti. İkili görüşme sonrasında, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Azerbaycan Gıda Güvenliği Ajansı arasında müzakereleri tamamlanan, gıda güvenliği alanında 4 anlaşma imzalandı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, burada yaptığı konuşmada, savaşta ve barışta kardeş ülke Azerbaycan'ın yanında olduklarını belirtti. Azerbaycan Gıda Güvenliği Ajansı Başkanı Tahmazli de "Bu imzalar, Türkiye ile Azerbaycan’ın emeğinin karşılığıdır. Gıda tehlikesi hakkında bilgi alışverişi yapıldı. Bundan sonra iki ülke bu konuda bilgi alışverişi sağlayacak. Hem hayvan hem bitki hem de gıda tehlikesine karşı, gıda ithal ihraç standartlarının belirlenmesinde de belli adımların atılması kararlaştırıldı." dedi.(İLKHA)
Tarım ve Orman Bakanlığı ile Azerbaycan Gıda Güvenliği Ajansı arasında, gıda güvenliği alanında 4 anlaşma imzalandı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Azerbaycan Gıda Güvenliği Ajansı Başkanı Goshgar Tahmazli ve beraberindeki heyeti Orman Genel Müdürlüğünde (OGM) kabul etti.

İkili görüşme sonrasında, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Azerbaycan Gıda Güvenliği Ajansı arasında müzakereleri tamamlanan, gıda güvenliği alanında 4 anlaşma imzalandı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, burada yaptığı konuşmada, savaşta ve barışta kardeş ülke Azerbaycan'ın yanında olduklarını belirtti.

Azerbaycan Gıda Güvenliği Ajansı Başkanı Tahmazli de "Bu imzalar, Türkiye ile Azerbaycan’ın emeğinin karşılığıdır. Gıda tehlikesi hakkında bilgi alışverişi yapıldı. Bundan sonra iki ülke bu konuda bilgi alışverişi sağlayacak. Hem hayvan hem bitki hem de gıda tehlikesine karşı, gıda ithal ihraç standartlarının belirlenmesinde de belli adımların atılması kararlaştırıldı." dedi.(İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.