GÜNDEM Haber Girişi: 11.09.2021 - 18:23, Güncelleme: 11.09.2021 - 18:23

Azerbaycan, Türkiye ve Pakistan Bakü'de ortak tatbikat yapacak

 

Azerbaycan, Türkiye ve Pakistan Bakü'de ortak tatbikat yapacak

​Azerbaycan, Türkiye ve Pakistan özel kuvvetlerinin ortak tatbikatları 12-20 Eylül tarihleri ​​arasında Bakü'de gerçekleştirilecek.
Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Azerbaycan, Türkiye ve Pakistan özel kuvvetlerinin ortak askeri tatbikatlarının ilk kez 12-20 Eylül tarihleri ​​arasında Bakü'de gerçekleştirileceği duyuruldu. Açıklamada, "Üç ülkenin askeri özel kuvvetlerinin katılacağı 'Üç Kardeş – 2021' tatbikatlarının ana amacı, birimler arasındaki etkileşimi geliştirmek ve ayrıca barış ve savaş zamanlarında operasyonlara hazırlanmaktır." denildi. Azerbaycan ve Türkiye ordusu düzenli olarak ortak tatbikatlar yürütüyor. Bu nedenle, 7 Eylül'den bu yana Konya'da, iki ülkenin hava kuvvetlerini taktik uçuş tatbikatlarına devam ediyor. Ayrıca Azerbaycan ve Türkiye özel kuvvetleri, Ermenistan sınırındaki Laçın bölgesinde tatbikatlarını sürdürüyor. (İLKHA)
​Azerbaycan, Türkiye ve Pakistan özel kuvvetlerinin ortak tatbikatları 12-20 Eylül tarihleri ​​arasında Bakü'de gerçekleştirilecek.

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Azerbaycan, Türkiye ve Pakistan özel kuvvetlerinin ortak askeri tatbikatlarının ilk kez 12-20 Eylül tarihleri ​​arasında Bakü'de gerçekleştirileceği duyuruldu.

Açıklamada, "Üç ülkenin askeri özel kuvvetlerinin katılacağı 'Üç Kardeş – 2021' tatbikatlarının ana amacı, birimler arasındaki etkileşimi geliştirmek ve ayrıca barış ve savaş zamanlarında operasyonlara hazırlanmaktır." denildi.

Azerbaycan ve Türkiye ordusu düzenli olarak ortak tatbikatlar yürütüyor. Bu nedenle, 7 Eylül'den bu yana Konya'da, iki ülkenin hava kuvvetlerini taktik uçuş tatbikatlarına devam ediyor.

Ayrıca Azerbaycan ve Türkiye özel kuvvetleri, Ermenistan sınırındaki Laçın bölgesinde tatbikatlarını sürdürüyor. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.