DÜNYA Haber Girişi: 23.08.2021 - 10:18, Güncelleme: 23.08.2021 - 10:18

Bahreyn 74 yıl sonra sinagogları tekrar açtı

 

Bahreyn 74 yıl sonra sinagogları tekrar açtı

Bahreyn ile siyonist işgal rejimi arasında başlayan sözde normalleşme süreci kapsamında, sinagogların açılmasına karar verildi.
Bahreyn, başkent Manama'da 1947'den bu yana kapalı olan Yahudi sinagogunun yeniden açıldığını duyurdu. Bahreyn Kralının Müsteşarı Halid bin Ahmed, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Manama'daki eski Yahudi sinagogunda cumartesi ritüeli ve Tevrat ayinlerinin 74 yıl sonra yeniden başladığını açıkladı. Bin Ahmed, gelişmenin Bahreyn'deki Yahudiler için tarihi bir an olduğunu belirtti. Bahreyn, 15 Eylül'de Beyaz Saray'da düzenlenen törende işgal rejimi ile ilişkileri normalleştirme anlaşması imzalamıştı. 1979’da Mısır'ın, 1994'te Ürdün'ün ve 13 Ağustos'ta Birleşik Arap Emirlikleri'nin ardından Bahreyn siyonist işgal rejimi ile normalleşme anlaşmasına varan dördüncü Arap ülkesi olmuştu.(İLKHA)
Bahreyn ile siyonist işgal rejimi arasında başlayan sözde normalleşme süreci kapsamında, sinagogların açılmasına karar verildi.

Bahreyn, başkent Manama'da 1947'den bu yana kapalı olan Yahudi sinagogunun yeniden açıldığını duyurdu.

Bahreyn Kralının Müsteşarı Halid bin Ahmed, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Manama'daki eski Yahudi sinagogunda cumartesi ritüeli ve Tevrat ayinlerinin 74 yıl sonra yeniden başladığını açıkladı.

Bin Ahmed, gelişmenin Bahreyn'deki Yahudiler için tarihi bir an olduğunu belirtti.

Bahreyn, 15 Eylül'de Beyaz Saray'da düzenlenen törende işgal rejimi ile ilişkileri normalleştirme anlaşması imzalamıştı.

1979’da Mısır'ın, 1994'te Ürdün'ün ve 13 Ağustos'ta Birleşik Arap Emirlikleri'nin ardından Bahreyn siyonist işgal rejimi ile normalleşme anlaşmasına varan dördüncü Arap ülkesi olmuştu.(İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.