SİYASET Haber Girişi: 30.08.2021 - 14:04, Güncelleme: 30.08.2021 - 14:04

Bakan Çavuşoğlu Sırbistan'a gidecek

 

Bakan Çavuşoğlu Sırbistan'a gidecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 31 Ağustos-1 Eylül 2021 tarihlerinde Sırbistan'a resmi ziyaret gerçekleştirecek.
Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Sayın Bakanımız, Dışişleri Bakanı Nikola Selakoviç’in davetine icabetle, 31 Ağustos-1 Eylül 2021 tarihlerinde Sırbistan’a resmi bir ziyaret gerçekleştirecektir. Ziyarette, ikili ilişkilerimizin tüm boyutları, iki ülke arasındaki işbirliğinin daha da güçlendirilmesine yönelik adımlar ile güncel bölgesel ve uluslararası gelişmelerin ele alınması öngörülmektedir. Sayın Bakanımızın ziyaret programı çerçevesinde ayrıca Sırbistan Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı ve Başbakanı tarafından kabul edilmesi planlanmaktadır. Ziyaret vesilesiyle Yeni Pazar’daki Başkonsolosluğumuzun açılış töreni de gerçekleştirilecektir." (İLKHA)
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 31 Ağustos-1 Eylül 2021 tarihlerinde Sırbistan'a resmi ziyaret gerçekleştirecek.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Sayın Bakanımız, Dışişleri Bakanı Nikola Selakoviç’in davetine icabetle, 31 Ağustos-1 Eylül 2021 tarihlerinde Sırbistan’a resmi bir ziyaret gerçekleştirecektir.

Ziyarette, ikili ilişkilerimizin tüm boyutları, iki ülke arasındaki işbirliğinin daha da güçlendirilmesine yönelik adımlar ile güncel bölgesel ve uluslararası gelişmelerin ele alınması öngörülmektedir.

Sayın Bakanımızın ziyaret programı çerçevesinde ayrıca Sırbistan Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı ve Başbakanı tarafından kabul edilmesi planlanmaktadır.

Ziyaret vesilesiyle Yeni Pazar’daki Başkonsolosluğumuzun açılış töreni de gerçekleştirilecektir." (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.