EKONOMİ Haber Girişi: 30.09.2021 - 21:32, Güncelleme: 30.09.2021 - 21:32

Bakan Pakdemirli: Ülkemizde 330 bin hektar alanda pamuk ekili

 

Bakan Pakdemirli: Ülkemizde 330 bin hektar alanda pamuk ekili

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, merkez Yüreğir ilçesinde pamuk hasat etkinliğine katılarak biçerdöver ile pamuk hasat etti.
Güzelevler Mahallesi'nde bulunan tarlada pamuk hasadı tarım işçileriyle muhabbet eden Pakdemirli, daha sonra biçerdöver ile pamuk hasat etti. Gazetecilere önemli açıklamalarda bulunan Pakdemirli, pamuk hasadında bu sene çiftçinin yüzünün güldüğünü aktardı. Pamuk satış fiyatlarından çiftçilerin memnun olduğunu vurgulayan Pakdemirli, geçen sene pamuk üretiminin 1 milyon 774 bin ton olduğunu bildirdi. Bu sene tarım alanlarında toplamda 2 milyon 250 bin ton pamuk üretimi beklediklerini ifade eden Pakdemirli, “Bugün itibariyle ekili pamuk alanı 330 bin hektar civarında. 2021'de de yüzde 27 artışla 2 milyon 250 bin ton ürün bekliyoruz. Şanlıurfa pamuk üretiminde birinci sırada. Adana ise altıncı sırada. Eskiden Adana'da daha fazla üretim vardı ama üretim sulu tarımla beraber başka ürünlere kaymış durumda" dedi. Pakdemirli’ye program sonrasında Adana yöresine ait hediyeler takdim edildi. (İLKHA)
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, merkez Yüreğir ilçesinde pamuk hasat etkinliğine katılarak biçerdöver ile pamuk hasat etti.

Güzelevler Mahallesi'nde bulunan tarlada pamuk hasadı tarım işçileriyle muhabbet eden Pakdemirli, daha sonra biçerdöver ile pamuk hasat etti.

Gazetecilere önemli açıklamalarda bulunan Pakdemirli, pamuk hasadında bu sene çiftçinin yüzünün güldüğünü aktardı.

Pamuk satış fiyatlarından çiftçilerin memnun olduğunu vurgulayan Pakdemirli, geçen sene pamuk üretiminin 1 milyon 774 bin ton olduğunu bildirdi.

Bu sene tarım alanlarında toplamda 2 milyon 250 bin ton pamuk üretimi beklediklerini ifade eden Pakdemirli, “Bugün itibariyle ekili pamuk alanı 330 bin hektar civarında. 2021'de de yüzde 27 artışla 2 milyon 250 bin ton ürün bekliyoruz. Şanlıurfa pamuk üretiminde birinci sırada. Adana ise altıncı sırada. Eskiden Adana'da daha fazla üretim vardı ama üretim sulu tarımla beraber başka ürünlere kaymış durumda" dedi.

Pakdemirli’ye program sonrasında Adana yöresine ait hediyeler takdim edildi. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.