GÜNDEM Haber Girişi: 01.09.2021 - 08:49, Güncelleme: 01.09.2021 - 08:50

Balıkçılar "Vira Bismillah" dedi

 

Balıkçılar "Vira Bismillah" dedi

Denizlerdeki av yasağı, 1 Eylül tarihi itibariyle sona erdi. Yasağın bitmesiyle aylardır hazırlıklarını sürdüren balıkçılar, "Vira Bismillah" diyerek denizlere açıldı.
2021-2022 Su Ürünleri Av Sezonu'nun açılmasının ardından "Vira Bismillah" diyerek denize açılan balıkçılar ilk ağlarını çekti. İlk ağlardan barbun, istavrit ve sardalya çıktı. Gırgır ve trol yöntemi ile avcılık yapacak balıkçılar, bugün itibariyle Karadeniz, Marmara ve Ege'de avlanmaya devam edecek. Akdeniz'de ise balıkçılar, 15 Eylül itibaren Akdeniz'de denizlere açılacak. Av yasağı boyunca demirledikleri teknelerinin ve denize bırakacakları ağlarının bakım ve onarımını tamamlayan balıkçılar, bol ve bereketli bir av sezonu geçirmeyi hedefliyor. Geçen yıl coronavirus ve Marmara Denizi'ndeki müsilaj nedeniyle zor günler geçiren balıkçılar, bu sezondan umutlu olduklarını belirtti. Denizlerde avcılık faaliyetleri 15 Nisan itibariyle sona erecek. (İLKHA) 
Denizlerdeki av yasağı, 1 Eylül tarihi itibariyle sona erdi. Yasağın bitmesiyle aylardır hazırlıklarını sürdüren balıkçılar, "Vira Bismillah" diyerek denizlere açıldı.

2021-2022 Su Ürünleri Av Sezonu'nun açılmasının ardından "Vira Bismillah" diyerek denize açılan balıkçılar ilk ağlarını çekti. İlk ağlardan barbun, istavrit ve sardalya çıktı.

Gırgır ve trol yöntemi ile avcılık yapacak balıkçılar, bugün itibariyle Karadeniz, Marmara ve Ege'de avlanmaya devam edecek. Akdeniz'de ise balıkçılar, 15 Eylül itibaren Akdeniz'de denizlere açılacak.

Av yasağı boyunca demirledikleri teknelerinin ve denize bırakacakları ağlarının bakım ve onarımını tamamlayan balıkçılar, bol ve bereketli bir av sezonu geçirmeyi hedefliyor.

Geçen yıl coronavirus ve Marmara Denizi'ndeki müsilaj nedeniyle zor günler geçiren balıkçılar, bu sezondan umutlu olduklarını belirtti.

Denizlerde avcılık faaliyetleri 15 Nisan itibariyle sona erecek. (İLKHA) 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.