EKONOMİ Haber Girişi: 24.11.2021 - 14:25, Güncelleme: 24.11.2021 - 14:25

Benzin, motorin ve oto gaza zam bekleniyor

 

Benzin, motorin ve oto gaza zam bekleniyor

Bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzinde 1 lira 1 kuruş, motorinde 1 lira 5 kuruş, oto gazda 65 kuruş zam bekleniyor.
TL'de dün yaşanan rekor değer kaybının ardından akaryakıtta zam kararı alındı. Doların yükselmesi ile oluşan fiyatlama neticesinde bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzinde 1 lira 1 kuruş, motorinde 1 lira 5 kuruş, oto gazda 65 kuruş zam bekleniyor. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) zamları engelleme ihtimali de bulunuyor. EPDK'nın kararını öğleden sonra vermesi bekleniyor. Söz konusu zammın ardından İstanbul Avrupa yakasında benzinin ortalama litre fiyatı 9,66 TL, motorinin 9,77 TL, oto gazın ise 8,23 TL olacak. (İLKHA)
Bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzinde 1 lira 1 kuruş, motorinde 1 lira 5 kuruş, oto gazda 65 kuruş zam bekleniyor.

TL'de dün yaşanan rekor değer kaybının ardından akaryakıtta zam kararı alındı.

Doların yükselmesi ile oluşan fiyatlama neticesinde bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzinde 1 lira 1 kuruş, motorinde 1 lira 5 kuruş, oto gazda 65 kuruş zam bekleniyor.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) zamları engelleme ihtimali de bulunuyor. EPDK'nın kararını öğleden sonra vermesi bekleniyor.

Söz konusu zammın ardından İstanbul Avrupa yakasında benzinin ortalama litre fiyatı 9,66 TL, motorinin 9,77 TL, oto gazın ise 8,23 TL olacak. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.