YEREL Haber Girişi: 16.11.2021 - 10:12, Güncelleme: 16.11.2021 - 10:12

Bosch, BUÜ ile dönem içi anlaştı

 

Bosch, BUÜ ile dönem içi anlaştı

Bosch Bursa fabrikası ve Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), sanayinin ihtiyaç duyduğu yeni nesil insan kaynağının, fabrika ortamında deneyim kazandırılarak yetiştirilmesi amacıyla önemli bir iş birliğine imza attı.
BURSA (İGFA) - Bosch Güç Aktarma Çözümleri Teknik Genel Müdürü Mustafa Bulut ve BUÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akın Burak Etemoğlu tarafından imzalanan protokol, BUÜ Mühendislik Fakültesinde okuyan öğrencilerin dönem içindeki bitirme projelerini yapmak üzere, Bosch Bursa Güç Aktarma Çözümleri Fabrikasında hayata geçirilen projelerde yer almasını öngörüyor. Haftanın iki günü Bosch Bursa Güç Aktarma Çözümleri Fabrikasında hazır bulunacak öğrenciler, ayrıca 8 ay boyunca Bosch tarafından organize edilen gelişim programları çerçevesindeki eğitimlere katılacak. Lisans öğrencilerinin Sektörel Eğitim Programı (SEP), staj ve bitirme projelerine yönelik iş birliği talepleri Bosch tarafından desteklenecek. Öğrencilerin ayrıca dönem içi staj kapsamında bitirme projelerini Bosch fabrikasında yapması sağlanacak. Bosch Güç Aktarma Çözümler Fabrikası Teknik Genel Müdürü Mustafa Bulut iş birliği hakkında, öğrencilere dönem içi staj imkanı sunulacağını ve kendilerine destek verileceğini kaydetti. Öğrenci Koçları eşliğinde projelere ve üretime katılabilme şans bulacaklarını belirten Bulut, "Sanayi-üniversite iş birliğinin güzel bir örneği olan bu birlikteliğin, yeni projelerle ilerlemesi ve uzun soluklu olması ise en büyük temennimiz” dedi. Üniversite-sanayi iş birliği protokolünün imzalanması sebebiyle gerçekleşen ziyarette hazır bulunan Bosch Bursa Fabrikası Yöneticileri ile Bursa Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi yönetiminde yer alan akademisyenler; karşılıklı fikir alış verişinde bulunarak, işbirliğinin geliştirilmesine yönelik temennilerini dile getirdiler.
Bosch Bursa fabrikası ve Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), sanayinin ihtiyaç duyduğu yeni nesil insan kaynağının, fabrika ortamında deneyim kazandırılarak yetiştirilmesi amacıyla önemli bir iş birliğine imza attı.

BURSA (İGFA) - Bosch Güç Aktarma Çözümleri Teknik Genel Müdürü Mustafa Bulut ve BUÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akın Burak Etemoğlu tarafından imzalanan protokol, BUÜ Mühendislik Fakültesinde okuyan öğrencilerin dönem içindeki bitirme projelerini yapmak üzere, Bosch Bursa Güç Aktarma Çözümleri Fabrikasında hayata geçirilen projelerde yer almasını öngörüyor.

Haftanın iki günü Bosch Bursa Güç Aktarma Çözümleri Fabrikasında hazır bulunacak öğrenciler, ayrıca 8 ay boyunca Bosch tarafından organize edilen gelişim programları çerçevesindeki eğitimlere katılacak. Lisans öğrencilerinin Sektörel Eğitim Programı (SEP), staj ve bitirme projelerine yönelik iş birliği talepleri Bosch tarafından desteklenecek. Öğrencilerin ayrıca dönem içi staj kapsamında bitirme projelerini Bosch fabrikasında yapması sağlanacak.

Bosch Güç Aktarma Çözümler Fabrikası Teknik Genel Müdürü Mustafa Bulut iş birliği hakkında, öğrencilere dönem içi staj imkanı sunulacağını ve kendilerine destek verileceğini kaydetti. Öğrenci Koçları eşliğinde projelere ve üretime katılabilme şans bulacaklarını belirten Bulut, "Sanayi-üniversite iş birliğinin güzel bir örneği olan bu birlikteliğin, yeni projelerle ilerlemesi ve uzun soluklu olması ise en büyük temennimiz” dedi.

Üniversite-sanayi iş birliği protokolünün imzalanması sebebiyle gerçekleşen ziyarette hazır bulunan Bosch Bursa Fabrikası Yöneticileri ile Bursa Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi yönetiminde yer alan akademisyenler; karşılıklı fikir alış verişinde bulunarak, işbirliğinin geliştirilmesine yönelik temennilerini dile getirdiler.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.