GÜNDEM Haber Girişi: 23.08.2021 - 20:41, Güncelleme: 23.08.2021 - 20:41

Bu yıl teslim olan PKK elemanlarının sayısı 130'a yükseldi

 

Bu yıl teslim olan PKK elemanlarının sayısı 130'a yükseldi

​İçişleri Bakanlığı, PKK'den kaçan bir örgüt elemanın ikna çalışmaları sonucu teslim olduğunu açıkladı.
İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada,, İçişleri Bakanlığı koordinesinde Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce ikna çalışmalarının yürütüldüğü hatırlatıldı. Açıklamada bu ikna çalışmaları sonucunda; PKK'den kaçan bir terör örgüt elemanının daha bugün kolluk kuvvetlerine teslim olduğu ifade edildi. Teslim olan örgüt elemanın 2015 yılında PKK'ye katıldığı ve Irak'ta faaliyet yürüttüğünün tespit edildiği kaydedildi. Böylece, sürdürülen ikna çalışmaları sonucunda 2021 yılında teslim olan örgüt elemanı sayısının 130'a yükseldiği bildirildi. (İLKHA)
​İçişleri Bakanlığı, PKK'den kaçan bir örgüt elemanın ikna çalışmaları sonucu teslim olduğunu açıkladı.

İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada,, İçişleri Bakanlığı koordinesinde Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce ikna çalışmalarının yürütüldüğü hatırlatıldı.

Açıklamada bu ikna çalışmaları sonucunda; PKK'den kaçan bir terör örgüt elemanının daha bugün kolluk kuvvetlerine teslim olduğu ifade edildi.

Teslim olan örgüt elemanın 2015 yılında PKK'ye katıldığı ve Irak'ta faaliyet yürüttüğünün tespit edildiği kaydedildi.

Böylece, sürdürülen ikna çalışmaları sonucunda 2021 yılında teslim olan örgüt elemanı sayısının 130'a yükseldiği bildirildi. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.