YEREL Haber Girişi: 07.11.2021 - 14:53, Güncelleme: 07.11.2021 - 14:53

Bursa'da gayrimenkul sektörüne web tapu tanıtıldı

 

Bursa'da gayrimenkul sektörüne web tapu tanıtıldı

Bursa'da BTSO Akademi projesi kapsamında Tapu ve Kadastro 4. Bölge Müdürlüğü, 'Web Tapu Sistemi' başvuru süreci ve sunduğu avantajlara ilişkin gayrimenkul sektörü temsilcilerine bilgi verdi.
BURSA (İGFA) - Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO)'nun Akademi Projesi kapsamında, 54. meslek komitesinin katkılarıyla düzenlenen 'Web Tapu' bilgilendirme toplantısı, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Alparslan Şenocak, Meclis Üyeleri Rıdvan Hasırcı ve Ayhan Üstünel, Bursa Emlak Müşavirleri Esnaf Odası (BEMO) Başkanı Erdal Çelebi ile gayrimenkul sektörü temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Türkiye nüfusunun yaklaşık yüzde 80’inin aktif bir internet kullanıcısı olduğunu ifade eden BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Alparslan Şenocak, önümüzdeki süreçte de dijital dönüşümü ajandalarında ilk sıralara alan kurumlarla beraber bu alandaki gelişmeler hız kesmeden devam edeceğini söyledi. Tüm bu gelişmeler, günlük hayatımızdaki dijitalleşmeyi artırırken kurumların da bu alandaki yatırımlarını hızlandırmasına ve genişletmesine imkan sağlandığını söyledi. Pandemi ile birlikte hızla adapte olunan dijital dönüşüm artık bir zorunluluk haline geldiğine dikkati çeken Şenocak, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün pandemide devreye aldığı ‘web tapu’ sistemi de bu anlamda önemli bir hizmeti yerine getirdiğini kaydetti.  Yıldırım Tapu Müdürü Enes Gezmiş de, web tapunun sunduğu avantajlar hakkında bilgiler aktardı. Fiziki başvuruları kapattıklarını kaydeden Gezmiş, "Herhangi bir evrak teslimi şeklinde başvuru yapılmıyor. E-devlet ile entegre olan web tapu sisteminde herkes kendi şifresi ile ya da yetki verdiği emlak temsilcisiyle bu uygulamayı kullanabiliyor. Web tapunun e-devlet üzerinden yapılabilmesi sistemi daha güvenilir hale getirdi. E-devlet kimlik doğrulaması sayesinde malikin isteği dışında herhangi bir işlem yapılamıyor" dedi. Programda ayrıca Kestel Tapu Müdürü Merih Ersoy ve Nilüfer Tapu Müdürlüğü personeli Hasan Düzgünoğlu da web tapu sisteminin detayları hakkında bilgiler paylaştı.
Bursa'da BTSO Akademi projesi kapsamında Tapu ve Kadastro 4. Bölge Müdürlüğü, 'Web Tapu Sistemi' başvuru süreci ve sunduğu avantajlara ilişkin gayrimenkul sektörü temsilcilerine bilgi verdi.

BURSA (İGFA) - Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO)'nun Akademi Projesi kapsamında, 54. meslek komitesinin katkılarıyla düzenlenen 'Web Tapu' bilgilendirme toplantısı, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Alparslan Şenocak, Meclis Üyeleri Rıdvan Hasırcı ve Ayhan Üstünel, Bursa Emlak Müşavirleri Esnaf Odası (BEMO) Başkanı Erdal Çelebi ile gayrimenkul sektörü temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Türkiye nüfusunun yaklaşık yüzde 80’inin aktif bir internet kullanıcısı olduğunu ifade eden BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Alparslan Şenocak, önümüzdeki süreçte de dijital dönüşümü ajandalarında ilk sıralara alan kurumlarla beraber bu alandaki gelişmeler hız kesmeden devam edeceğini söyledi. Tüm bu gelişmeler, günlük hayatımızdaki dijitalleşmeyi artırırken kurumların da bu alandaki yatırımlarını hızlandırmasına ve genişletmesine imkan sağlandığını söyledi. Pandemi ile birlikte hızla adapte olunan dijital dönüşüm artık bir zorunluluk haline geldiğine dikkati çeken Şenocak, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün pandemide devreye aldığı ‘web tapu’ sistemi de bu anlamda önemli bir hizmeti yerine getirdiğini kaydetti.

 Yıldırım Tapu Müdürü Enes Gezmiş de, web tapunun sunduğu avantajlar hakkında bilgiler aktardı. Fiziki başvuruları kapattıklarını kaydeden Gezmiş, "Herhangi bir evrak teslimi şeklinde başvuru yapılmıyor. E-devlet ile entegre olan web tapu sisteminde herkes kendi şifresi ile ya da yetki verdiği emlak temsilcisiyle bu uygulamayı kullanabiliyor. Web tapunun e-devlet üzerinden yapılabilmesi sistemi daha güvenilir hale getirdi. E-devlet kimlik doğrulaması sayesinde malikin isteği dışında herhangi bir işlem yapılamıyor" dedi.

Programda ayrıca Kestel Tapu Müdürü Merih Ersoy ve Nilüfer Tapu Müdürlüğü personeli Hasan Düzgünoğlu da web tapu sisteminin detayları hakkında bilgiler paylaştı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.