GÜNDEM Haber Girişi: 31.08.2021 - 06:23, Güncelleme: 31.08.2021 - 06:23

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a el yazması Risale-i Nur Külliyatı hediye edildi

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a el yazması Risale-i Nur Külliyatı hediye edildi

Geçtiğimiz günlerde Malazgirt Zaferi’nin 950’ncı yılı kutlamalarına katılmak üzere Ahlat ilçesine gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a el yazması 14 ciltlik Risale-i Nur Külliyatı hediye edildi.
Merkezi Bitlis’te bulunan Keçe Külahlılar İlim ve Kültür Derneği üyeleri tarafından hazırlanan 14 ciltlik hattı Kur’an el yazması Risale-i Nur Külliyatı eseri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ahlat ziyareti sırasında kendisine teslim edildi. Erdoğan’ın programı sonrasında 65 büyükelçiyi ağırladığı program öncesinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde bekleyen dernek üyeleri, yanlarında getirdikleri ve dernek üyeleri tarafından Bediüzzaman Said-i Nursi’nin 14 ciltlik külliyatı teslim edildi. Keçe Külahlılar İlim ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Gökhan Özvural, böyle bir eserin millet kütüphanesinde yer alması kendileri için çok önemli olduğunu belirtti. Özvural, "Bediüzzaman Said-i Nursi’nin bu eserlerini yazan ve Halil Demir üstadımızın imzası bulunan bu 14 ciltlik hattı Kur’an eseri, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ziyareti bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Keçe Külahlılar olarak, 1914 olayları sırasında kendi talebeleri ve yerel halktan oluşan 5 bin kişilik atlı süvari birliği ile Rus işgaline ve Ermeni çetelerine karşı mücadele verirken, at üzerinde yazmış olduğu eserini Erdoğan’ın önceki Bitlis ziyareti sırasında kendisine teslim etmiştik. Bu yıl da Halil Demir üstadımızın hattı Kur’an olarak yazdığı ve imzasının bulunduğu 14 ciltlik eseri de sayın Cumhurbaşkanımıza ulaştırdık. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz." dedi.  “Özel kıyafetlerimizle oradaydık” Keçe Külahlıları temsil eden özel kıyafetleriyle Erdoğan’ı külliye girişinde beklediklerini dile getiren Özvural, şu ifadeleri kullandı: "Başımızdaki keçe külahlar, 950 yıl önce Malazgirt Zaferini kazanan Sultan Muhammed Alparslan’ın miğferini simgeliyor. Üstümüzdeki beyaz renkteki pelerin ise yine Sultan Muhammed Alparslan’ın savaşa beyaz kostüm ile giderek, ‘Üstümdeki bu beyaz kostüm benim kefenimdir.’ dediği kefenlerimizdir. Bizlerde o günün anlam ve önemine bu şekilde vurgu yapmak istedik. Bizleri son derece iyi karşılayan ve yazdığımız eseri kabul eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ayrıca teşekkür ediyoruz. Malazgirt Zaferinin 950'nci yılının ülkemize, bölgemize ve İslam alemine hayırlar getirmesini, birlik ve beraberliğimize vesile olmasını diliyorum.” (İLKHA)
Geçtiğimiz günlerde Malazgirt Zaferi’nin 950’ncı yılı kutlamalarına katılmak üzere Ahlat ilçesine gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a el yazması 14 ciltlik Risale-i Nur Külliyatı hediye edildi.

Merkezi Bitlis’te bulunan Keçe Külahlılar İlim ve Kültür Derneği üyeleri tarafından hazırlanan 14 ciltlik hattı Kur’an el yazması Risale-i Nur Külliyatı eseri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ahlat ziyareti sırasında kendisine teslim edildi.

Erdoğan’ın programı sonrasında 65 büyükelçiyi ağırladığı program öncesinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde bekleyen dernek üyeleri, yanlarında getirdikleri ve dernek üyeleri tarafından Bediüzzaman Said-i Nursi’nin 14 ciltlik külliyatı teslim edildi.

Keçe Külahlılar İlim ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Gökhan Özvural, böyle bir eserin millet kütüphanesinde yer alması kendileri için çok önemli olduğunu belirtti.

Özvural, "Bediüzzaman Said-i Nursi’nin bu eserlerini yazan ve Halil Demir üstadımızın imzası bulunan bu 14 ciltlik hattı Kur’an eseri, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ziyareti bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Keçe Külahlılar olarak, 1914 olayları sırasında kendi talebeleri ve yerel halktan oluşan 5 bin kişilik atlı süvari birliği ile Rus işgaline ve Ermeni çetelerine karşı mücadele verirken, at üzerinde yazmış olduğu eserini Erdoğan’ın önceki Bitlis ziyareti sırasında kendisine teslim etmiştik. Bu yıl da Halil Demir üstadımızın hattı Kur’an olarak yazdığı ve imzasının bulunduğu 14 ciltlik eseri de sayın Cumhurbaşkanımıza ulaştırdık. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz." dedi.

 “Özel kıyafetlerimizle oradaydık”

Keçe Külahlıları temsil eden özel kıyafetleriyle Erdoğan’ı külliye girişinde beklediklerini dile getiren Özvural, şu ifadeleri kullandı:

"Başımızdaki keçe külahlar, 950 yıl önce Malazgirt Zaferini kazanan Sultan Muhammed Alparslan’ın miğferini simgeliyor. Üstümüzdeki beyaz renkteki pelerin ise yine Sultan Muhammed Alparslan’ın savaşa beyaz kostüm ile giderek, ‘Üstümdeki bu beyaz kostüm benim kefenimdir.’ dediği kefenlerimizdir. Bizlerde o günün anlam ve önemine bu şekilde vurgu yapmak istedik. Bizleri son derece iyi karşılayan ve yazdığımız eseri kabul eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ayrıca teşekkür ediyoruz. Malazgirt Zaferinin 950'nci yılının ülkemize, bölgemize ve İslam alemine hayırlar getirmesini, birlik ve beraberliğimize vesile olmasını diliyorum.” (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.