GÜNDEM Haber Girişi: 27.09.2021 - 08:02, Güncelleme: 27.09.2021 - 08:02

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplanıyor

 

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplanıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki toplantı, Beştepe'de gerçekleştirilecek.
Saat 15.00'te başlayacak toplantının öncelikli gündem maddesi fahiş fiyatlarla mücadele olacak. Fahiş fiyatlara karşı yeni önlemler değerlendirilecek. Coronavirus ile mücadele kapsamında Bilim Kurulunun tavsiye kararları görüşülecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, salgının seyrine ilişkin son durumla ilgili kabine üyelerini bilgilendirecek. Yüz yüze eğitim, artan vaka ve vefat sayılarıyla aşılama oranları ele alınacak. 1 Ekim'de başlayacak yeni yasama yılı da kabinenin gündeminde olacak. Hangi yasaların öncelikli olacağına ve çalışma takvimine kabinede karar verilecek. Toplantıda ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler zirvesi başta olmak üzere iç ve dış gündemin öne çıkan maddeleri masaya yatırılacak. (İLKHA)
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki toplantı, Beştepe'de gerçekleştirilecek.

Saat 15.00'te başlayacak toplantının öncelikli gündem maddesi fahiş fiyatlarla mücadele olacak. Fahiş fiyatlara karşı yeni önlemler değerlendirilecek.

Coronavirus ile mücadele kapsamında Bilim Kurulunun tavsiye kararları görüşülecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, salgının seyrine ilişkin son durumla ilgili kabine üyelerini bilgilendirecek. Yüz yüze eğitim, artan vaka ve vefat sayılarıyla aşılama oranları ele alınacak.

1 Ekim'de başlayacak yeni yasama yılı da kabinenin gündeminde olacak. Hangi yasaların öncelikli olacağına ve çalışma takvimine kabinede karar verilecek.

Toplantıda ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler zirvesi başta olmak üzere iç ve dış gündemin öne çıkan maddeleri masaya yatırılacak. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.