GÜNDEM Haber Girişi: 04.11.2021 - 13:14, Güncelleme: 04.11.2021 - 13:14

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: ABD’nin tutumu müttefiklik ruhuyla bağdaşmıyor

 

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: ABD’nin tutumu müttefiklik ruhuyla bağdaşmıyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin PKK/YPG, FETÖ ve S-400 konularındaki tutumu müttefiklik ruhuyla bağdaşmadığını belirtti.
Bakan Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD'nin örgütlere verdiği destek ve S-400 konusundaki tutumunun müttefiklik ruhuyla uyuşmadığını ABD Başkanı Biden'a açıkça söylediğini belirtti. ABD ile yaşanan sorunların çözümü için çalışma grubu kuracaklarını söyleyen Çavuşoğlu, "ABD’nin PKK / YPG ile iş birliği FETÖ’nün ABD’deki varlığı ve S-400’lere ilişkin tutumu müttefiiklik ruhu ile bağdaşmıyor. ABD’nin tutumu müttefiklik ruhuyla bağdaşmıyor. Bu konuları ele alacak bir çalışma grubu kuracağız. Bu sefer bu teklif ABD tarafından Biden tarafından geldi. Ortak çalışma grubu teklifi ABD tarafından geldi, kurulması ve ele alınacak konuları ilgili bakanlıklarla çalışıyoruz." dedi. (İLKHA) 
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin PKK/YPG, FETÖ ve S-400 konularındaki tutumu müttefiklik ruhuyla bağdaşmadığını belirtti.

Bakan Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD'nin örgütlere verdiği destek ve S-400 konusundaki tutumunun müttefiklik ruhuyla uyuşmadığını ABD Başkanı Biden'a açıkça söylediğini belirtti.

ABD ile yaşanan sorunların çözümü için çalışma grubu kuracaklarını söyleyen Çavuşoğlu, "ABD’nin PKK / YPG ile iş birliği FETÖ’nün ABD’deki varlığı ve S-400’lere ilişkin tutumu müttefiiklik ruhu ile bağdaşmıyor. ABD’nin tutumu müttefiklik ruhuyla bağdaşmıyor. Bu konuları ele alacak bir çalışma grubu kuracağız. Bu sefer bu teklif ABD tarafından Biden tarafından geldi. Ortak çalışma grubu teklifi ABD tarafından geldi, kurulması ve ele alınacak konuları ilgili bakanlıklarla çalışıyoruz." dedi. (İLKHA) 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.