DÜNYA Haber Girişi: 11.11.2021 - 19:29, Güncelleme: 11.11.2021 - 19:29

Dışişleri'nden sınırda düzensiz göç açıklaması

 

Dışişleri'nden sınırda düzensiz göç açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Polonya ve Belarus sınırında yaşanan düzensiz göç krizi ile yazılı açıklama yaptı.
ANKARA (İGFA) - Dışişleri Bakanlığı, Polonya ve Belarus sınırında yaşanan düzensiz göç krizi ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Son 10 yıldır dünyada en çok sığınmacıya ev sahipliği yapan Türkiye'nin, Polonya, Litvanya ve Letonya'nın karşı karşıya bırakıldıkları bu sınamayı en iyi anlayan ülkelerden biri olarak müttefiklerine desteğinin tam olduğunun altı çizilen açıklamada, "Türkiye'nin, tarafı olmadığı bir konuda sorunun parçasıymış gibi gösterilmeye çalışılmasını reddediyoruz. Ayrıca bu konuda şeffaf şekilde bilgi paylaşılmasına rağmen Türk Hava Yolları gibi küresel çapta saygınlığa sahip bir şirketimizin hedef alınmasını kasıtlı buluyoruz" ifadeleri kullanıldı.
Dışişleri Bakanlığı, Polonya ve Belarus sınırında yaşanan düzensiz göç krizi ile yazılı açıklama yaptı.

ANKARA (İGFA) - Dışişleri Bakanlığı, Polonya ve Belarus sınırında yaşanan düzensiz göç krizi ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

Son 10 yıldır dünyada en çok sığınmacıya ev sahipliği yapan Türkiye'nin, Polonya, Litvanya ve Letonya'nın karşı karşıya bırakıldıkları bu sınamayı en iyi anlayan ülkelerden biri olarak müttefiklerine desteğinin tam olduğunun altı çizilen açıklamada, "Türkiye'nin, tarafı olmadığı bir konuda sorunun parçasıymış gibi gösterilmeye çalışılmasını reddediyoruz. Ayrıca bu konuda şeffaf şekilde bilgi paylaşılmasına rağmen Türk Hava Yolları gibi küresel çapta saygınlığa sahip bir şirketimizin hedef alınmasını kasıtlı buluyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.