GÜNDEM Haber Girişi: 23.08.2021 - 22:30, Güncelleme: 23.08.2021 - 22:30

Düzensiz göçü kontrol altına almak amacıyla İran sınırındaki güvenlik önlemleri arttırılıyor

 

Düzensiz göçü kontrol altına almak amacıyla İran sınırındaki güvenlik önlemleri arttırılıyor

Van-İran sınırında düzensiz göçmenlerin geçişinin önlenmesi için önlemler üst seviyeye çıkarıldı.
Van ve Ağrı illerinde, Türkiye-İran sınırındaki modüler beton duvarı çalışmalarını ve alınan önlemleri inceleyen Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, çevre illerden takviye birliklerin görevlendirildiğini belirtti. Bilmez, "Son gelişmelerden sonra diğer illerden takviye birlikler, burada görevli jandarmanın desteğine gönderildi. Bunlar 3’ü komando bölüğü, biri de komando taburu. Ama sadece bununla sınırlı değil, Emniyet Genel Müdürlüğümüz de bu bölgeye 50 zırhlı araç ve 35 özel harekât timiyle destek verdi. Jandarmaya destek olmak üzere 750 personel bölgeye gönderildi. Bunların 500’ü Çaldıran’da, 250’si de Saray’da görev yapıyor. Hem jandarma hem polis hem de hudut birliğimiz uyum içinde ve teknolojinin tüm imkânlarından, İHA ve termal kameralardan yararlanarak ‘sınır namustur’ bilinciyle görev yapıyor.” dedi. (İLKHA)
Van-İran sınırında düzensiz göçmenlerin geçişinin önlenmesi için önlemler üst seviyeye çıkarıldı.

Van ve Ağrı illerinde, Türkiye-İran sınırındaki modüler beton duvarı çalışmalarını ve alınan önlemleri inceleyen Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, çevre illerden takviye birliklerin görevlendirildiğini belirtti.

Bilmez, "Son gelişmelerden sonra diğer illerden takviye birlikler, burada görevli jandarmanın desteğine gönderildi. Bunlar 3’ü komando bölüğü, biri de komando taburu. Ama sadece bununla sınırlı değil, Emniyet Genel Müdürlüğümüz de bu bölgeye 50 zırhlı araç ve 35 özel harekât timiyle destek verdi. Jandarmaya destek olmak üzere 750 personel bölgeye gönderildi. Bunların 500’ü Çaldıran’da, 250’si de Saray’da görev yapıyor. Hem jandarma hem polis hem de hudut birliğimiz uyum içinde ve teknolojinin tüm imkânlarından, İHA ve termal kameralardan yararlanarak ‘sınır namustur’ bilinciyle görev yapıyor.” dedi. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.