DÜNYA Haber Girişi: 14.11.2021 - 08:57, Güncelleme: 14.11.2021 - 08:57

Ekvador'daki cezaevi isyanında ölü sayısı 68'e yükseldi

 

Ekvador'daki cezaevi isyanında ölü sayısı 68'e yükseldi

Güney Amerika ülkesi Ekvador'da, cezaevinde çıkan isyan ve çatışmalarda 68 mahkûm öldü, 12 kişi yaralandı.
Ülkenin güneybatısındaki Guayaquil kentine bağlı Litoral Hapishanesi'nde isyan ve çatışma çıktı. Çatışmalarda 68 mahkûm hayatını kaybetti, 12 kişi yaralandı.  Cezaevindeki olayları kontrol altına almak üzere çok sayıda asker ve polis görevlendirildi. Çatışmanın çeteler arasındaki liderlik mücadelesi ve cezaevi koşullarından kaynaklandığı belirtildi. 29 Eylül'de de cezaevinde çeteler arasındaki çatışmada 118 mahkûm hayatını kaybetmiş, 80 kişi de yaralanmıştı. Devlet Başkanı Guillermo Lasso, 31 Eylül'de, ülkedeki tüm hapishanelerde 60 günlüğüne "olağanüstü hâl" ilan etmişti. (İLKHA)
Güney Amerika ülkesi Ekvador'da, cezaevinde çıkan isyan ve çatışmalarda 68 mahkûm öldü, 12 kişi yaralandı.

Ülkenin güneybatısındaki Guayaquil kentine bağlı Litoral Hapishanesi'nde isyan ve çatışma çıktı. Çatışmalarda 68 mahkûm hayatını kaybetti, 12 kişi yaralandı. 

Cezaevindeki olayları kontrol altına almak üzere çok sayıda asker ve polis görevlendirildi. Çatışmanın çeteler arasındaki liderlik mücadelesi ve cezaevi koşullarından kaynaklandığı belirtildi.

29 Eylül'de de cezaevinde çeteler arasındaki çatışmada 118 mahkûm hayatını kaybetmiş, 80 kişi de yaralanmıştı.

Devlet Başkanı Guillermo Lasso, 31 Eylül'de, ülkedeki tüm hapishanelerde 60 günlüğüne "olağanüstü hâl" ilan etmişti. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.