DÜNYA Haber Girişi: 16.09.2021 - 11:20, Güncelleme: 16.09.2021 - 11:24

El Salvador'da binlerce kişi Devlet Başkanı Bukele'nin uygulamalarını protesto etti

 

El Salvador'da binlerce kişi Devlet Başkanı Bukele'nin uygulamalarını protesto etti

Orta Amerika ülkesi El Salvador'da binlerce protestocu, Devlet Başkanı Nayib Bukele karşıtı gösteri düzenledi.
Ülkede yasama ve yargı erkinin iktidar kontrolüne geçtiğini sloganlarına taşıyan göstericiler, Bukele'nin politikalarına tepki gösterdi. Protestocular, özellikle Yüksek Mahkemenin 7 Eylül'de Devlet Başkanı Bukele'nin yeniden seçilmesine onay veren kararını ve aynı gün yasal para birimi olarak kabul edilen kripto para Bitcoin karşıtı slogan attı. Ülkede yasama ve yargı erkinin iktidar kontrolüne geçtiğini sloganlarına taşıyan göstericiler, Bukele'nin yeniden devlet başkanı olma olasılığının anayasaya aykırı olduğunu savundu. Nayib Bukele, 9 Şubat 2019'daki devlet başkanlığı seçimlerini büyük farkla kazanarak 2024'e kadar bu görevde kalmaya hak kazanmıştı. (İLKHA)
Orta Amerika ülkesi El Salvador'da binlerce protestocu, Devlet Başkanı Nayib Bukele karşıtı gösteri düzenledi.

Ülkede yasama ve yargı erkinin iktidar kontrolüne geçtiğini sloganlarına taşıyan göstericiler, Bukele'nin politikalarına tepki gösterdi.

Protestocular, özellikle Yüksek Mahkemenin 7 Eylül'de Devlet Başkanı Bukele'nin yeniden seçilmesine onay veren kararını ve aynı gün yasal para birimi olarak kabul edilen kripto para Bitcoin karşıtı slogan attı.

Ülkede yasama ve yargı erkinin iktidar kontrolüne geçtiğini sloganlarına taşıyan göstericiler, Bukele'nin yeniden devlet başkanı olma olasılığının anayasaya aykırı olduğunu savundu.

Nayib Bukele, 9 Şubat 2019'daki devlet başkanlığı seçimlerini büyük farkla kazanarak 2024'e kadar bu görevde kalmaya hak kazanmıştı. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.