GÜNDEM Haber Girişi: 12.11.2021 - 18:44, Güncelleme: 12.11.2021 - 18:44

Emniyet kemeri kullanmayan 10 bin sürücüye ceza

 

Emniyet kemeri kullanmayan 10 bin sürücüye ceza

Türkiye genelinde düzenlenen emniyet kemeri ve çocuk bağlama sistemleri denetiminde 10 bin 670 sürücünün emniyet kemeri kullanmadığı tespit edildi.
Türkiye genelinde 4-7 Kasım tarihlerinde motosiklet, emniyet kemeri ve alkollü sürücü denetimleri yapıldı. Denetimlerde 6 bin 344 trafik kural ihlali tespit edilerek sürücüler hakkında işlem yapıldı. Emniyet Genel Müdürlüğünden konu ile ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Etkin, sürekli, yoğun" yapılan denetimlerle trafik kazası sonucu meydana gelen ölüm ve yaralanmaların en aza indirilmesi, sürücülerin ve yolcuların trafik kurallarına uyma düzeylerinin daha üst seviyeye çıkarılması amacıyla 4-5 Kasım 2021 tarihlerinde emniyet kemeri ve çocuk bağlama sistemlerinin kullanımına yönelik ülke genelinde eş zamanlı denetimler gerçekleştirildi. 10 bin 670 sürücü/yolcunun emniyet kemeri kullanmadığı, 22 araçta ise çocuk bağlama sistemlerinin bulunmadığı/kullanılmadığı tespit edilerek işlem yapıldı."(İLKHA)
Türkiye genelinde düzenlenen emniyet kemeri ve çocuk bağlama sistemleri denetiminde 10 bin 670 sürücünün emniyet kemeri kullanmadığı tespit edildi.

Türkiye genelinde 4-7 Kasım tarihlerinde motosiklet, emniyet kemeri ve alkollü sürücü denetimleri yapıldı. Denetimlerde 6 bin 344 trafik kural ihlali tespit edilerek sürücüler hakkında işlem yapıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğünden konu ile ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Etkin, sürekli, yoğun" yapılan denetimlerle trafik kazası sonucu meydana gelen ölüm ve yaralanmaların en aza indirilmesi, sürücülerin ve yolcuların trafik kurallarına uyma düzeylerinin daha üst seviyeye çıkarılması amacıyla 4-5 Kasım 2021 tarihlerinde emniyet kemeri ve çocuk bağlama sistemlerinin kullanımına yönelik ülke genelinde eş zamanlı denetimler gerçekleştirildi.

10 bin 670 sürücü/yolcunun emniyet kemeri kullanmadığı, 22 araçta ise çocuk bağlama sistemlerinin bulunmadığı/kullanılmadığı tespit edilerek işlem yapıldı."(İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.