GÜNDEM Haber Girişi: 19.11.2021 - 20:59, Güncelleme: 19.11.2021 - 20:59

Erzurum'daki depremde bir kişi yaralandı kayalar yola yuvarlandı

 

Erzurum'daki depremde bir kişi yaralandı kayalar yola yuvarlandı

​Erzurum'un Köprüköy ilçesinde 5.1 büyüklüğünde meydana gelen depremde şu ana kadar bir kişinin yaralandığı belirtildi. Depremin etkisiyle kara yoluna kaya parçaları düştü.
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, saat 15.40'ta Köprüköy ilçesinde 5.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. 12 saniye süren depremin, yerin 5.18 kilometre derinliğinde meydana geldiği ve merkeze 52 kilometre uzaklıkta olduğu belirtildi. Depremin, en yakın yerleşim birimi olan Köprüköy ilçesi Alaca Mahallesi'ne uzaklığının ise 3.04 kilometre olduğu kaydedildi. Bir kişi yaralandı AFAD'dan deprem sonrası yapılana açıklamada, "SAKOM’dan alınan bilgiye göre Marifet Köyü'nde 1 vatandaşımız yaralanmıştır. Olay yerine 5 adet 112 ambulansı ve 2 UMKE ekibi görevlendirilmiştir. Erzurum İl AFAD Müdürlüğü tarafından olay yerine 6 araç ve 24 personel sevk edilmiştir. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan alınan bilgiye göre, haberleşmede kesintiye yol açan olumsuz bir durum oluşmamıştır." denildi. Açıklamada, "Kayabaşı köyü yolunun heyelan nedeniyle kapalı olduğu öğrenilmiştir, Karayolları ekipleri çalışma başlatmıştır. Türk Kızılay tarafından Erzurum ve Ağrı illerinden 3 ikram aracı ile 1 haberleşme aracı olay yerine yönlendirilmiştir. Hasar tespit çalışmaları için Çevre ve Sehircilik ve İklim İl Müdürlüğü ekipleri olay yerine intikal halindedir. Gelişmeler takip edilmektedir." İfadelerine yer verildi. Kara yoluna kayalar düştü Öte yandan 12 saniyelik depremin etkisiyle Hınıs-Köprüköy kara yoluna kaya parçaları düştü. Jandarmanın güvenlik önlemi aldığı kara yolunu trafiğe açmak için Büyükşehir Belediyesi ekipleri, çalışma başlattı. Erzurum Valiliği de şu ana kadar herhangi bir can ve mal kaybının bulunmadığını bildirdi. İlk depremin ardından birkaç artçı sarsıntı da meydana geldi. (İLKHA)
​Erzurum'un Köprüköy ilçesinde 5.1 büyüklüğünde meydana gelen depremde şu ana kadar bir kişinin yaralandığı belirtildi. Depremin etkisiyle kara yoluna kaya parçaları düştü.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, saat 15.40'ta Köprüköy ilçesinde 5.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

12 saniye süren depremin, yerin 5.18 kilometre derinliğinde meydana geldiği ve merkeze 52 kilometre uzaklıkta olduğu belirtildi.

Depremin, en yakın yerleşim birimi olan Köprüköy ilçesi Alaca Mahallesi'ne uzaklığının ise 3.04 kilometre olduğu kaydedildi.

Bir kişi yaralandı

AFAD'dan deprem sonrası yapılana açıklamada, "SAKOM’dan alınan bilgiye göre Marifet Köyü'nde 1 vatandaşımız yaralanmıştır. Olay yerine 5 adet 112 ambulansı ve 2 UMKE ekibi görevlendirilmiştir. Erzurum İl AFAD Müdürlüğü tarafından olay yerine 6 araç ve 24 personel sevk edilmiştir. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan alınan bilgiye göre, haberleşmede kesintiye yol açan olumsuz bir durum oluşmamıştır." denildi.

Açıklamada, "Kayabaşı köyü yolunun heyelan nedeniyle kapalı olduğu öğrenilmiştir, Karayolları ekipleri çalışma başlatmıştır. Türk Kızılay tarafından Erzurum ve Ağrı illerinden 3 ikram aracı ile 1 haberleşme aracı olay yerine yönlendirilmiştir. Hasar tespit çalışmaları için Çevre ve Sehircilik ve İklim İl Müdürlüğü ekipleri olay yerine intikal halindedir. Gelişmeler takip edilmektedir." İfadelerine yer verildi.

Kara yoluna kayalar düştü

Öte yandan 12 saniyelik depremin etkisiyle Hınıs-Köprüköy kara yoluna kaya parçaları düştü.

Jandarmanın güvenlik önlemi aldığı kara yolunu trafiğe açmak için Büyükşehir Belediyesi ekipleri, çalışma başlattı.

Erzurum Valiliği de şu ana kadar herhangi bir can ve mal kaybının bulunmadığını bildirdi.

İlk depremin ardından birkaç artçı sarsıntı da meydana geldi. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.