TEKNOLOJİ Haber Girişi: 04.11.2021 - 15:57, Güncelleme: 04.11.2021 - 15:57

Facebook Etiyopya Başbakanı'nın paylaşımını kaldırdı

 

Facebook Etiyopya Başbakanı'nın paylaşımını kaldırdı

​Facebook, Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmed'in, vatandaşlarını silahlanmaya çağırdığı paylaşımını kaldırdı.
Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmed, Facebook üzerinden yaptığı paylaşımda vatanlarını korumak ve Tigray Halk Kurtuluş Cephesine karşı direniş göstermeleri için vatandaşları silahlanmaya çağırdı. 3,5 milyondan fazla takipçisi olan Ahmed'in bu paylaşımının ardından Facebook, paylaşımı kaldırdığını duyurdu. Facebook'tan yapılan açıklamada Ahmed'in paylaşımının, şirketin kışkırtma ve şiddete teşvik politikasını ihlal ettiği savunuldu. 27 Ekim'de Tigray isyancıları Etiyopya'nın kuzeyinde bir kaç şehri ele geçirdikleri büyük bir saldırı başlattı. İsyancıların başkent Addis Ababa'ya doğru ilerledikleri belirtildi. Geçen Salı, başkent de dahil olmak üzere Etiyopya'nın bir dizi bölge ve şehrinin yetkilileri, sakinleri silahlarını almaya ve gerekirse kendilerini Tigray isyancılarına karşı savunmaya çağırdı. Aynı zamanda Somali hükümeti 2 Kasım'da önümüzdeki 6 ay boyunca ülke genelinde olağanüstü hal ilan edildiğini duyurdu. (İLKHA)
​Facebook, Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmed'in, vatandaşlarını silahlanmaya çağırdığı paylaşımını kaldırdı.

Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmed, Facebook üzerinden yaptığı paylaşımda vatanlarını korumak ve Tigray Halk Kurtuluş Cephesine karşı direniş göstermeleri için vatandaşları silahlanmaya çağırdı.

3,5 milyondan fazla takipçisi olan Ahmed'in bu paylaşımının ardından Facebook, paylaşımı kaldırdığını duyurdu.

Facebook'tan yapılan açıklamada Ahmed'in paylaşımının, şirketin kışkırtma ve şiddete teşvik politikasını ihlal ettiği savunuldu.

27 Ekim'de Tigray isyancıları Etiyopya'nın kuzeyinde bir kaç şehri ele geçirdikleri büyük bir saldırı başlattı. İsyancıların başkent Addis Ababa'ya doğru ilerledikleri belirtildi.

Geçen Salı, başkent de dahil olmak üzere Etiyopya'nın bir dizi bölge ve şehrinin yetkilileri, sakinleri silahlarını almaya ve gerekirse kendilerini Tigray isyancılarına karşı savunmaya çağırdı.

Aynı zamanda Somali hükümeti 2 Kasım'da önümüzdeki 6 ay boyunca ülke genelinde olağanüstü hal ilan edildiğini duyurdu. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.