DÜNYA Haber Girişi: 08.11.2021 - 13:10, Güncelleme: 08.11.2021 - 13:10

Fransa'da camiler saldırıya uğradı

 

Fransa'da camiler saldırıya uğradı

Montlebon, Pontarlier ve Roubaix kentlerindeki camilerin duvarlarına haç çizildi, İslam karşıtı yazılar yazıldı.
İslam'a ve Müslümanlara yönelik saldırılarla gündeme gelen Fransa'da camiler bir kez daha saldırıya uğradı. Müslümanlara yönelik saldırıların arttığı ülkede, devlet eliyle İslam düşmanlığı yapılıyor, Müslümanların ibadet yerleri saldırıya uğruyor, kapatılıp yasaklanıyor. Bu kez ülkenin Montlebon, Pontarlier ve Roubaix kentlerindeki camiler saldırıya uğradı. İslam düşmanları cami duvarlarına haç çizdi, İslam karşıtı yazılar yazdı. Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) saldırılara tepki gösterdi. DİTİB'den yapılan açıklamada, "Barış ve huzur yuvası camilerimize yapılan çirkin saldırıyı kınıyor, cemaatimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Ülke huzuruna ve birlikte yaşama bilincine halel getirecek eylemlere karşı birlik olma çağrısında bulunuyor, bu tür provokatif olaylara karşı sağduyulu olmaya davet ediyoruz." ifadesine yer verildi. (İLKHA)
Montlebon, Pontarlier ve Roubaix kentlerindeki camilerin duvarlarına haç çizildi, İslam karşıtı yazılar yazıldı.

İslam'a ve Müslümanlara yönelik saldırılarla gündeme gelen Fransa'da camiler bir kez daha saldırıya uğradı.

Müslümanlara yönelik saldırıların arttığı ülkede, devlet eliyle İslam düşmanlığı yapılıyor, Müslümanların ibadet yerleri saldırıya uğruyor, kapatılıp yasaklanıyor.

Bu kez ülkenin Montlebon, Pontarlier ve Roubaix kentlerindeki camiler saldırıya uğradı. İslam düşmanları cami duvarlarına haç çizdi, İslam karşıtı yazılar yazdı.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) saldırılara tepki gösterdi.

DİTİB'den yapılan açıklamada, "Barış ve huzur yuvası camilerimize yapılan çirkin saldırıyı kınıyor, cemaatimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Ülke huzuruna ve birlikte yaşama bilincine halel getirecek eylemlere karşı birlik olma çağrısında bulunuyor, bu tür provokatif olaylara karşı sağduyulu olmaya davet ediyoruz." ifadesine yer verildi. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.