DÜNYA Haber Girişi: 13.11.2021 - 07:40, Güncelleme: 13.11.2021 - 07:40

Fransa'da Uluslararası Libya Konferansı düzenlendi

 

Fransa'da Uluslararası Libya Konferansı düzenlendi

Konferans sonrası yayımlanan bildiride, Libya'daki taraflara 24 Kasım'da düzenlenmesi planlanan seçime saygı gösterme çağrısı yapıldı.
Fransa, Almanya ve İtalya'nın çağrısı ile Fransa'nın başkenti Paris'te Uluslararası Libya Konferansı düzenlendi. Konferansa, ABD ve Rusya dahil olmak üzere çok sayıda ülke katıldı. Konferansta Türkiye'yi Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal temsil etti. Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Paris’teki Libya Konferansı’na katılan Bakan Yardımcımız Büyükelçi Sedat Önal Libya Milli Birlik Hükümeti’ne ve siyasi sürece desteğimizi vurguladı, bölgesel barış ve istikrarın sürdürülebilir kılınması için KKTC’nin müktesep egemen haklarının tanınması gerektiğinin altını çizdi." ifadelerine yer verildi. Konferans sonrası yayımlanan bildiride, Libya'daki taraflara 24 Kasım'da düzenlenmesi planlanan seçime saygı gösterme çağrısı yapılırken seçim sürecini engellemeye ve manipüle etmeye çalışan kişi veya kuruluşların yaptırım listesine alınabileceği duyuruldu.(İLKHA)
Konferans sonrası yayımlanan bildiride, Libya'daki taraflara 24 Kasım'da düzenlenmesi planlanan seçime saygı gösterme çağrısı yapıldı.

Fransa, Almanya ve İtalya'nın çağrısı ile Fransa'nın başkenti Paris'te Uluslararası Libya Konferansı düzenlendi. Konferansa, ABD ve Rusya dahil olmak üzere çok sayıda ülke katıldı.

Konferansta Türkiye'yi Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal temsil etti.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Paris’teki Libya Konferansı’na katılan Bakan Yardımcımız Büyükelçi Sedat Önal Libya Milli Birlik Hükümeti’ne ve siyasi sürece desteğimizi vurguladı, bölgesel barış ve istikrarın sürdürülebilir kılınması için KKTC’nin müktesep egemen haklarının tanınması gerektiğinin altını çizdi." ifadelerine yer verildi.

Konferans sonrası yayımlanan bildiride, Libya'daki taraflara 24 Kasım'da düzenlenmesi planlanan seçime saygı gösterme çağrısı yapılırken seçim sürecini engellemeye ve manipüle etmeye çalışan kişi veya kuruluşların yaptırım listesine alınabileceği duyuruldu.(İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.