DÜNYA Haber Girişi: 31.10.2021 - 09:24, Güncelleme: 31.10.2021 - 09:24

Gürcistan'da yerel seçimlerin ilk resmî sonuçları açıklandı

 

Gürcistan'da yerel seçimlerin ilk resmî sonuçları açıklandı

Gürcistan'da düzenlenen yerel seçimlerin ikinci turunda ilk resmî sonuçlara göre, iktidardaki Gürcü Hayali Partisi'nin belediye başkan adayları ülkenin büyük kentlerinde seçimleri önde götürüyor.
Ülke genelinde seçmenler, yerel saatle 08.00'den itibaren yerel seçimlerin ikinci turunda sandık başına gitmişti. Saat 20.00'de ise sandıklar kapandı ve oy sayımına geçildi. Sandıkların kapanmasının ardından yayımlanan sandık çıkış anketlerine göre, İktidar partisinin Tiflis Belediyesi Başkanı adayı ve mevcut Belediye Başkanı Kakha Kaladze, yüzde 57,2 alırken; ülkenin en büyük kentlerinden Kutaisi, Batum ve Rustavi'de de iktidar partisinin adayları önde gidiyor. Ana muhalefet partisi Birleşik Ulusal Hareketi Başkanı ve Tiflis Belediyesi Başkanı adayı Nika Melia yüzde 51 aldı. Ülkenin 20 belediye başkanının belirlenmesi için düzenlenen yerel seçimlerin ikinci turuyla ilgili Gürcistan Merkez Seçim Komisyonunca açıklanan ilk resmî sonuçlar, Tiflis, Rustavi, Batum, Telavi, Kutaisi ve Poti'de Gürcü Hayali Partisi'nin adayları yüzde 50'den fazla oy aldı. Ayrıca başkent Tiflis'in mevcut Belediye Başkanı ve iktidardaki Gürcü Hayali Partisi'nin Tiflis Belediyesi Başkan adayı Kakha Kaladze'nin yüzde 56 oy aldı. (İLKHA)
Gürcistan'da düzenlenen yerel seçimlerin ikinci turunda ilk resmî sonuçlara göre, iktidardaki Gürcü Hayali Partisi'nin belediye başkan adayları ülkenin büyük kentlerinde seçimleri önde götürüyor.

Ülke genelinde seçmenler, yerel saatle 08.00'den itibaren yerel seçimlerin ikinci turunda sandık başına gitmişti. Saat 20.00'de ise sandıklar kapandı ve oy sayımına geçildi.

Sandıkların kapanmasının ardından yayımlanan sandık çıkış anketlerine göre, İktidar partisinin Tiflis Belediyesi Başkanı adayı ve mevcut Belediye Başkanı Kakha Kaladze, yüzde 57,2 alırken; ülkenin en büyük kentlerinden Kutaisi, Batum ve Rustavi'de de iktidar partisinin adayları önde gidiyor.

Ana muhalefet partisi Birleşik Ulusal Hareketi Başkanı ve Tiflis Belediyesi Başkanı adayı Nika Melia yüzde 51 aldı.

Ülkenin 20 belediye başkanının belirlenmesi için düzenlenen yerel seçimlerin ikinci turuyla ilgili Gürcistan Merkez Seçim Komisyonunca açıklanan ilk resmî sonuçlar, Tiflis, Rustavi, Batum, Telavi, Kutaisi ve Poti'de Gürcü Hayali Partisi'nin adayları yüzde 50'den fazla oy aldı.

Ayrıca başkent Tiflis'in mevcut Belediye Başkanı ve iktidardaki Gürcü Hayali Partisi'nin Tiflis Belediyesi Başkan adayı Kakha Kaladze'nin yüzde 56 oy aldı. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.