DÜNYA Haber Girişi: 29.08.2021 - 08:05, Güncelleme: 29.08.2021 - 08:05

İngiltere'nin Afganistan'daki 20 yıllık işgali sona erdi

 

İngiltere'nin Afganistan'daki 20 yıllık işgali sona erdi

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, tahliye operasyonunda son uçuşun dün gerçekleştiğini duyurdu.
İngiltere, Afganistan'dan yaptığı tahliyeleri tamamladı. Böylece İngiltere'nin Afganistan'daki 20 yıllık işgali sona erdi. İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Twitter'dan yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı: "Bu gece (28 Ağustos) 21.25'te son Kraliyet Hava Kuvvetleri uçağı Kabil Havalimanı'ndan ayrıldı ve askeri ve Afgan personelin tahliyesine son verildi. 14 gün içinde 165'ten fazla uçuşta 15 binden fazla kişi uçakla taşındı. Silahlı kuvvetlerimizle gurur duymalı, daha iyi bir yaşam için gelenleri ağırlamalı ve geride kalanlara üzülmeliyiz. Onlara olan borcumuz ayrılmamızla bitmiyor. Alınacak çok ders olacak ama son 20 yılda inanılmaz başarıların, cesaretin ve kurulan dostlukların sonsuz örnekleri de var. Hayatını kaybedenleri unutmayacağız."(İLKHA)
İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, tahliye operasyonunda son uçuşun dün gerçekleştiğini duyurdu.

İngiltere, Afganistan'dan yaptığı tahliyeleri tamamladı. Böylece İngiltere'nin Afganistan'daki 20 yıllık işgali sona erdi.

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Twitter'dan yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

"Bu gece (28 Ağustos) 21.25'te son Kraliyet Hava Kuvvetleri uçağı Kabil Havalimanı'ndan ayrıldı ve askeri ve Afgan personelin tahliyesine son verildi. 14 gün içinde 165'ten fazla uçuşta 15 binden fazla kişi uçakla taşındı. Silahlı kuvvetlerimizle gurur duymalı, daha iyi bir yaşam için gelenleri ağırlamalı ve geride kalanlara üzülmeliyiz. Onlara olan borcumuz ayrılmamızla bitmiyor. Alınacak çok ders olacak ama son 20 yılda inanılmaz başarıların, cesaretin ve kurulan dostlukların sonsuz örnekleri de var. Hayatını kaybedenleri unutmayacağız."(İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.