DÜNYA Haber Girişi: 20.11.2021 - 15:09, Güncelleme: 20.11.2021 - 15:09

İran Fars Körfezi'nde akaryakıt kaçakçılığı yapan yabancı bir gemiyi ele geçirdi

 

İran Fars Körfezi'nde akaryakıt kaçakçılığı yapan yabancı bir gemiyi ele geçirdi

İran Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Fars Körfezi'nde akaryakıt kaçakçılığı yaptığı tespit edilen yapancı uyruklu bir geminin ele geçirildiğini açıkladı.
İran Donanması, ülkenin güneyindeki Persiyan kenti karasularında akaryakıt kaçakçılığı yapan yabancı bir geminin el geçirildiğini, yakalanan yabancı uyruklu 11 mürettebatın da adli makamlara teslim edildiğini duyurdu. Zülfikar Donanması Komutanı Albay Ahmed Hajian, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Deniz piyadeleri, İran sularında 11 mürettebatı bulunan yabancı bir gemiyi ele geçirmeyi başardı. Gemide yapılan incelemelerde, 150 bin litreden fazla kaçak mazot bulundu ve 11 yabancı mürettebatın tamamı, yasal süreçten geçirilmek üzere Persiyan şehrine getirildi." ifadelerini kullandı. Albay Hajian, Zülfikar Donanmasının, İran ekonomisine zarar veren kaçakçılığı önlemek için denizde yakıt kaçakçılığına karşı kararlı bir şekilde mücadele etmeye devam edeceğini sözlerine ekledi. Açıklamada, geminin hangi ülkeye ait olduğu bilgisine yer verilmedi. (İLKHA)
İran Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Fars Körfezi'nde akaryakıt kaçakçılığı yaptığı tespit edilen yapancı uyruklu bir geminin ele geçirildiğini açıkladı.

İran Donanması, ülkenin güneyindeki Persiyan kenti karasularında akaryakıt kaçakçılığı yapan yabancı bir geminin el geçirildiğini, yakalanan yabancı uyruklu 11 mürettebatın da adli makamlara teslim edildiğini duyurdu.

Zülfikar Donanması Komutanı Albay Ahmed Hajian, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Deniz piyadeleri, İran sularında 11 mürettebatı bulunan yabancı bir gemiyi ele geçirmeyi başardı. Gemide yapılan incelemelerde, 150 bin litreden fazla kaçak mazot bulundu ve 11 yabancı mürettebatın tamamı, yasal süreçten geçirilmek üzere Persiyan şehrine getirildi." ifadelerini kullandı.

Albay Hajian, Zülfikar Donanmasının, İran ekonomisine zarar veren kaçakçılığı önlemek için denizde yakıt kaçakçılığına karşı kararlı bir şekilde mücadele etmeye devam edeceğini sözlerine ekledi.

Açıklamada, geminin hangi ülkeye ait olduğu bilgisine yer verilmedi. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.