DÜNYA Haber Girişi: 21.11.2021 - 09:34, Güncelleme: 21.11.2021 - 09:34

İran'ın Hamburg Başkonsolosluğuna saldırı

 

İran'ın Hamburg Başkonsolosluğuna saldırı

Almanya'da, İran'ın Hamburg Başkonsolosluğuna kimliği belirsiz kişiler tarafından yanıcı madde atıldı.
Hamburg polisi, yanıcı maddenin sebep olduğu yangının hızlı bir şekilde söndürüldüğünü, olayda kimsenin yaralanmadığını açıkladı. Olay yerinden kaçan iki kişinin arandığı açıklandı. İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, Almanya hükümetine diplomatik mekânların güvenliğini sağlaması çağrısında bulundu. Hatibzade, Almanya hükümetine Diplomatik İlişkiler Hakkında Viyana Sözleşmesi çerçevesindeki "görevini yerine getirmesi ve İran'a ait diplomatik mekânların güvenliğinin sağlanmasıyla ilgili ciddi ve sorumlu hareket etmesi" gerektiğini söyledi. (İLKHA)
Almanya'da, İran'ın Hamburg Başkonsolosluğuna kimliği belirsiz kişiler tarafından yanıcı madde atıldı.

Hamburg polisi, yanıcı maddenin sebep olduğu yangının hızlı bir şekilde söndürüldüğünü, olayda kimsenin yaralanmadığını açıkladı.

Olay yerinden kaçan iki kişinin arandığı açıklandı.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, Almanya hükümetine diplomatik mekânların güvenliğini sağlaması çağrısında bulundu.

Hatibzade, Almanya hükümetine Diplomatik İlişkiler Hakkında Viyana Sözleşmesi çerçevesindeki "görevini yerine getirmesi ve İran'a ait diplomatik mekânların güvenliğinin sağlanmasıyla ilgili ciddi ve sorumlu hareket etmesi" gerektiğini söyledi. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.