YEREL Haber Girişi: 26.11.2021 - 10:11, Güncelleme: 26.11.2021 - 10:11

İzmir depremi sonrası yapılan konutlar bugün teslim edilecek

 

İzmir depremi sonrası yapılan konutlar bugün teslim edilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan depremzedelere tahsis edilecek konutların teslim törenine katılacak.
İzmir'de 30 Ekim 2020'de yaşanan depremde evleri yıkılan veya ağır hasar gören depremzedeler için yapılan konutlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle hak sahiplerine verilecek. Binaların yıkıldığı Bayraklı ilçesindeki 7 proje alanında, 596 konut ve 145 iş yerinin inşası tamamlandı. Proje alanlarında 795 konut ve 153 iş yerinin inşası ise sürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayraklı'da düzenlenecek törende, yapımı tamamlanan 596 konut ve 145 iş yeri sahibine tapularını verecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Nasıl 19 yıl boyunca verdiğimiz tüm sözleri tuttuysak, hamdolsun İzmir’de de bir sözümüzü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni, güvenli, konforlu yuvalarının İzmirli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerini kullanmıştı.(İLKHA)
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan depremzedelere tahsis edilecek konutların teslim törenine katılacak.

İzmir'de 30 Ekim 2020'de yaşanan depremde evleri yıkılan veya ağır hasar gören depremzedeler için yapılan konutlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle hak sahiplerine verilecek.

Binaların yıkıldığı Bayraklı ilçesindeki 7 proje alanında, 596 konut ve 145 iş yerinin inşası tamamlandı. Proje alanlarında 795 konut ve 153 iş yerinin inşası ise sürüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayraklı'da düzenlenecek törende, yapımı tamamlanan 596 konut ve 145 iş yeri sahibine tapularını verecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Nasıl 19 yıl boyunca verdiğimiz tüm sözleri tuttuysak, hamdolsun İzmir’de de bir sözümüzü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni, güvenli, konforlu yuvalarının İzmirli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerini kullanmıştı.(İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.