DÜNYA Haber Girişi: 16.09.2021 - 09:29, Güncelleme: 16.09.2021 - 09:29

Japonya'dan geniş çaplı askeri tatbikat

 

Japonya'dan geniş çaplı askeri tatbikat

Japonya Kara Öz Savunma Kuvvetleri (GSDF), yaklaşık 30 yıldır ilk kez ülke genelinde geniş çaplı askeri tatbikat başlattı. Tatbikatlara, yaklaşık 100 bin personel, 20 bin araç ve 120 uçak katılacak.
Japonya Savunma Bakanı Kişi Nobuo, ülkesinin başlattığı son 30 yılın büyüğü kabul edilen askeri tatbikatın 'adalar bölgesi' için önemine vurgu yaparak, "Adalara saldırı dahil çeşitli durumlara etkili şekilde karşılık vermek için zaruri kuvvetlerimizin ivedi ve kapsamlı şekilde konuşlandırılması önemli." dedi. Kuzeydeki Hokkaido ile kuzeydoğudaki Tohoku'da konuşlu iki GSDF tümeninden 12 bin personel ve 3 bin 900 araç ile batıdaki Şikoku'da konuşlu tugayın, ülkenin güneybatısındaki Kyuşu'ya sefere gideceği belirtildi. Sefer esnasında tanklar dahil askeri araçlar Kyuşu bölgesine, özel feribotla ve tren yolları kullanılarak sevk edilecek. Deniz Öz Savunma Kuvvetlerinin (MSDF) de dahil olacağı tatbikatlar, kasım ayı sonuna kadar sürecek. GSDF, en son, Soğuk Savaş'ın sona ermesinden sonra, 1993 yılında bu çapta bir askeri tatbikat düzenlemişti. (İLKHA)
Japonya Kara Öz Savunma Kuvvetleri (GSDF), yaklaşık 30 yıldır ilk kez ülke genelinde geniş çaplı askeri tatbikat başlattı. Tatbikatlara, yaklaşık 100 bin personel, 20 bin araç ve 120 uçak katılacak.

Japonya Savunma Bakanı Kişi Nobuo, ülkesinin başlattığı son 30 yılın büyüğü kabul edilen askeri tatbikatın 'adalar bölgesi' için önemine vurgu yaparak, "Adalara saldırı dahil çeşitli durumlara etkili şekilde karşılık vermek için zaruri kuvvetlerimizin ivedi ve kapsamlı şekilde konuşlandırılması önemli." dedi.

Kuzeydeki Hokkaido ile kuzeydoğudaki Tohoku'da konuşlu iki GSDF tümeninden 12 bin personel ve 3 bin 900 araç ile batıdaki Şikoku'da konuşlu tugayın, ülkenin güneybatısındaki Kyuşu'ya sefere gideceği belirtildi.

Sefer esnasında tanklar dahil askeri araçlar Kyuşu bölgesine, özel feribotla ve tren yolları kullanılarak sevk edilecek.

Deniz Öz Savunma Kuvvetlerinin (MSDF) de dahil olacağı tatbikatlar, kasım ayı sonuna kadar sürecek.

GSDF, en son, Soğuk Savaş'ın sona ermesinden sonra, 1993 yılında bu çapta bir askeri tatbikat düzenlemişti. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.