GÜNDEM Haber Girişi: 26.08.2021 - 18:45, Güncelleme: 26.08.2021 - 18:45

Kabil Havaalanı'ndaki saldırıda 13 kişi hayatını kaybetti: Taliban saldırıyı kınadı

 

Kabil Havaalanı'ndaki saldırıda 13 kişi hayatını kaybetti: Taliban saldırıyı kınadı

​Kabil Havaalanı yakınlarında düzenlenen bombalı iki saldırıda ilk belirlemelere göre 13 kişi hayatını kaybetti.
Afganistan'ın başkenti Kabil'de havaalanına girmek için toplanan halkın arasında biri canlı bomba kaynaklı olmak üzere 2 patlama yaşandı. Yerel ve yabancı basının Taliban yetkililerine dayandırdığı bilgilere göre, patlamalarda ilk belirlemelere göre 13 kişi hayatını kaybetti, birçok kişi yaralandı. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde birçok yaralının el arabalarıyla taşındığı, bazılarının ambulansla hastanelere kaldırıldığı görüldü. Saldırıyı üstlenen henüz olmadı. Bazı medya kuruluşları, patlamaların ardından bir çatışmanın da çıktığını belirtti. Saldırıda ABD ordusunda birkaç askerin de yaralandığı ifade edildi. Taliban yetkilileri, saldırıya kınayan açıklamalarda bulundu. (İLKHA)  
​Kabil Havaalanı yakınlarında düzenlenen bombalı iki saldırıda ilk belirlemelere göre 13 kişi hayatını kaybetti.

Afganistan'ın başkenti Kabil'de havaalanına girmek için toplanan halkın arasında biri canlı bomba kaynaklı olmak üzere 2 patlama yaşandı.

Yerel ve yabancı basının Taliban yetkililerine dayandırdığı bilgilere göre, patlamalarda ilk belirlemelere göre 13 kişi hayatını kaybetti, birçok kişi yaralandı.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde birçok yaralının el arabalarıyla taşındığı, bazılarının ambulansla hastanelere kaldırıldığı görüldü.

Saldırıyı üstlenen henüz olmadı.

Bazı medya kuruluşları, patlamaların ardından bir çatışmanın da çıktığını belirtti.

Saldırıda ABD ordusunda birkaç askerin de yaralandığı ifade edildi.

Taliban yetkilileri, saldırıya kınayan açıklamalarda bulundu. (İLKHA)

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.