GÜNDEM Haber Girişi: 15.09.2021 - 09:13, Güncelleme: 15.09.2021 - 09:13

Kanisipi Şelalesi yeni bir çehreye kavuşacak

 

Kanisipi Şelalesi yeni bir çehreye kavuşacak

Cumhurbaşkanı kararnamesiyle kesin korunacak alan ilan edilen Van'ın Çatak ilçesinde bulunan Kanisipi Şelalesi'nde restorasyon çalışmaları başladı.
Çatak ilçesinin tanıtımında önemli bir yere sahip olan Kanisipi Şelalesi, Van merkezine 75, Çatak ilçe merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Bahar aylarında karların erimesiyle yüksek kayalıklardan çıkarak aşağıya doğru beyaz köpükler oluşturarak inen Kanisipi Şelalesi, akarken oluşturduğu süt beyazı renginden dolayı bu ismi almıştır. Çevresi ile beraber tamamen restore edilecek şelalenin yeni çehresi ile bölge turizmine katkı sağlaması bekleniyor. Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, doğa harikası Kanisipi Şelalesi’nin korunup gelecek nesillere aktarılması için Çatak Belediyesi olarak restore çalışmalarına başladık. Restorasyon çalışması tamamlandığında ilçemizin turizmine katkı sağlayacak." ifadelerini kullandı. (İLKHA)
Cumhurbaşkanı kararnamesiyle kesin korunacak alan ilan edilen Van'ın Çatak ilçesinde bulunan Kanisipi Şelalesi'nde restorasyon çalışmaları başladı.

Çatak ilçesinin tanıtımında önemli bir yere sahip olan Kanisipi Şelalesi, Van merkezine 75, Çatak ilçe merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Bahar aylarında karların erimesiyle yüksek kayalıklardan çıkarak aşağıya doğru beyaz köpükler oluşturarak inen Kanisipi Şelalesi, akarken oluşturduğu süt beyazı renginden dolayı bu ismi almıştır.

Çevresi ile beraber tamamen restore edilecek şelalenin yeni çehresi ile bölge turizmine katkı sağlaması bekleniyor.

Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, doğa harikası Kanisipi Şelalesi’nin korunup gelecek nesillere aktarılması için Çatak Belediyesi olarak restore çalışmalarına başladık. Restorasyon çalışması tamamlandığında ilçemizin turizmine katkı sağlayacak." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.