DÜNYA Haber Girişi: 29.08.2021 - 15:19, Güncelleme: 29.08.2021 - 15:19

Kazakistan'da bayraklar yarıya indirildi

 

Kazakistan'da bayraklar yarıya indirildi

26 Ağustos'ta, askeri mühimmat deposundaki patlamada askeri personel ve kurtarma ekibinden 13 kişinin hayatını kaybetmesi nedeniyle ülkede ulusal yas ilan edilmişti.
Kazakistan'da askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlama sonrası ülkede ulusal yas ilan edildi. Tüm devlet kurumları ve yurt dışı temsilciliklerde bayraklar yarıya indirildi. Televizyon kanalları ve radyo yayınlarında eğlence programları kaldırıldı. Resmi kamu siteleri dâhil haber ajanslarının ana sayfaları siyah ve beyaza büründü. Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev "İnsanların ölümüyle sonuçlanan trajik olay nedeniyle 29 Ağustos'u Ulusal Yas Günü ilan ediyorum." demişti. 26 Ağustos'ta ülkenin güneyindeki Jambıl eyaletine bağlı Bayzakov ilçesindeki askeri birliğin mühimmat deposunda patlama meydana gelmiş, patlamalarda 13 askeri personel hayatını kaybetmiş, çoğu itfaiye ve kurtarma görevlisi 90 kişi yaralanmıştı. (İLKHA)
26 Ağustos'ta, askeri mühimmat deposundaki patlamada askeri personel ve kurtarma ekibinden 13 kişinin hayatını kaybetmesi nedeniyle ülkede ulusal yas ilan edilmişti.

Kazakistan'da askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlama sonrası ülkede ulusal yas ilan edildi.

Tüm devlet kurumları ve yurt dışı temsilciliklerde bayraklar yarıya indirildi. Televizyon kanalları ve radyo yayınlarında eğlence programları kaldırıldı. Resmi kamu siteleri dâhil haber ajanslarının ana sayfaları siyah ve beyaza büründü.

Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev "İnsanların ölümüyle sonuçlanan trajik olay nedeniyle 29 Ağustos'u Ulusal Yas Günü ilan ediyorum." demişti.

26 Ağustos'ta ülkenin güneyindeki Jambıl eyaletine bağlı Bayzakov ilçesindeki askeri birliğin mühimmat deposunda patlama meydana gelmiş, patlamalarda 13 askeri personel hayatını kaybetmiş, çoğu itfaiye ve kurtarma görevlisi 90 kişi yaralanmıştı. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.