DÜNYA Haber Girişi: 05.11.2021 - 22:08, Güncelleme: 05.11.2021 - 22:08

KKTC'de yeni hükümet kuruldu

 

KKTC'de yeni hükümet kuruldu

KKTC'de, Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Faiz Sucuoğlu başkanlığında yeni hükümet kuruldu.
Sucuoğlu liderliğindeki hükümetin kabinesi, Cumhurbaşkanı Tatar'dan onay aldı.  Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, yeni kabineyi onaylarken, hangi bakanlıkta kimin görev yapacağı belli oldu. Sucuoğlu başbakanlığındaki kabinede İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ve Maliye Bakanı Dursun Oğuz oldu. Tarım Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Milli Eğitim Bakanı Olgun Amcaoğlu, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Eroğlu Canaltay, Sağlık Bakanı Ali Pilli ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Koral Çağman. (İLKHA)
KKTC'de, Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Faiz Sucuoğlu başkanlığında yeni hükümet kuruldu.

Sucuoğlu liderliğindeki hükümetin kabinesi, Cumhurbaşkanı Tatar'dan onay aldı. 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, yeni kabineyi onaylarken, hangi bakanlıkta kimin görev yapacağı belli oldu.

Sucuoğlu başbakanlığındaki kabinede İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ve Maliye Bakanı Dursun Oğuz oldu.

Tarım Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Milli Eğitim Bakanı Olgun Amcaoğlu, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Eroğlu Canaltay, Sağlık Bakanı Ali Pilli ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Koral Çağman. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.