YEREL Haber Girişi: 31.10.2021 - 10:51, Güncelleme: 31.10.2021 - 10:51

Kocaeli’de çiftçilerin yüzü gülüyor

 

Kocaeli’de çiftçilerin yüzü gülüyor

Kocaeli'de tarım ve hayvancılığa verdiği destek kapsamında Büyükşehir Belediyesi'nin gübre ve tohumların dağıtımı 3 ilçedeki noktalarda devam ediyor.
KOCAELİ (İGFA) - Kocaeli ekonomisine yaklaşık 156 milyon TL katkı sağlaması hedeflenen ürünlerin 3 ilçede çiftçilere teslimi sürüyor. Katma değeri yüksek ürünler yetiştirmeye teşvik ettiği çiftçilerin gelir düzeyini artırmak ve tarımsal kalkınmaya destek sağlamak amacıyla verdiği desteklere bir yenisini daha ekleyen Büyükşehir Belediyesi, il genelindeki 11 bin çiftçiye yüzde 50 hibeli 6000 bin ton kompoze gübre ve 3 bin çiftçiye 1300 ton tohum desteği sağlıyor. Toplam 38,5 milyon TL tutarındaki gübre ve tohumlar, İzmit 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda Büyükşehir Belediye Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın ve protokolün katıldığı törenle çiftçilere dağıtılmaya başlandı. ÜÇ NOKTADA DAĞITIM DEVAM EDİYOR Gübre ve tohumlar, 3 ilçede belirlenen yerlerde üreticilere dağıtılmaya devam ediliyor. İzmit, Kartepe, Gölcük, Karamürsel, Gebze ve Başiskele ilçelerindeki çiftçiler gübre ve tohumlarını İzmit 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda (eski perşembe pazarı alanında), Kandıra ilçesindeki üreticiler Büyükşehir Belediyesi’nin Kandıra’daki Park ve Bahçeler Şefliği’nde, Körfez ve Derince ilçelerindeki çiftçiler ise Körfez Sevindikli Mahallesi’nde teslim ediliyor. Çiftçiler, hibe ödemelerini gösteren dekontlarını belediye görevlilerine ibraz etmeleri halinde, ürünlerini alabiliyor.
Kocaeli'de tarım ve hayvancılığa verdiği destek kapsamında Büyükşehir Belediyesi'nin gübre ve tohumların dağıtımı 3 ilçedeki noktalarda devam ediyor.

KOCAELİ (İGFA) - Kocaeli ekonomisine yaklaşık 156 milyon TL katkı sağlaması hedeflenen ürünlerin 3 ilçede çiftçilere teslimi sürüyor.

Katma değeri yüksek ürünler yetiştirmeye teşvik ettiği çiftçilerin gelir düzeyini artırmak ve tarımsal kalkınmaya destek sağlamak amacıyla verdiği desteklere bir yenisini daha ekleyen Büyükşehir Belediyesi, il genelindeki 11 bin çiftçiye yüzde 50 hibeli 6000 bin ton kompoze gübre ve 3 bin çiftçiye 1300 ton tohum desteği sağlıyor. Toplam 38,5 milyon TL tutarındaki gübre ve tohumlar, İzmit 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda Büyükşehir Belediye Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın ve protokolün katıldığı törenle çiftçilere dağıtılmaya başlandı.

ÜÇ NOKTADA DAĞITIM DEVAM EDİYOR

Gübre ve tohumlar, 3 ilçede belirlenen yerlerde üreticilere dağıtılmaya devam ediliyor. İzmit, Kartepe, Gölcük, Karamürsel, Gebze ve Başiskele ilçelerindeki çiftçiler gübre ve tohumlarını İzmit 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda (eski perşembe pazarı alanında), Kandıra ilçesindeki üreticiler Büyükşehir Belediyesi’nin Kandıra’daki Park ve Bahçeler Şefliği’nde, Körfez ve Derince ilçelerindeki çiftçiler ise Körfez Sevindikli Mahallesi’nde teslim ediliyor. Çiftçiler, hibe ödemelerini gösteren dekontlarını belediye görevlilerine ibraz etmeleri halinde, ürünlerini alabiliyor.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.