DÜNYA Haber Girişi: 20.09.2021 - 15:31, Güncelleme: 20.09.2021 - 15:31

Kremlin: Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya'yı ziyaret edecek

 

Kremlin: Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya'yı ziyaret edecek

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmek üzere yakında Rusya’ya bir çalışma ziyareti yapacağını doğruladı.
Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşmek üzere Rusya'ya yapacağı ziyaret için hazırlıkların yapıldığını söyledi. Peskov, “Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya Federasyonu’na bir çalışma ziyareti hazırlanıyor. Uzun zamandan bu yana en kapsamlı gündem konuları ve çok yönlü ikili ilişkilerin görüşüleceği yoğun bir görüşme olacak. İki liderin bu bağlamda her zaman konuşacak çok şeyleri var. Ama tabii ki Suriye ve diğer bölgesel çatışmalar öncelikli." dedi. Peskov, ziyaretin tam tarihi hakkında net bir bilgi vermedi. Reuters, geçen hafta kaynaklara atıfta bulunarak Erdoğan'ın Suriye'deki, özellikle kuzeybatı İdlib bölgesindeki durumu görüşmek üzere Eylül ayında Karadeniz'deki Soçi'ye geleceğini bildirmişti. Görüşmede, S-400 füze sistemlerinin yeni alımlarının da görüşülmesi bekleniyor. (İLKHA)
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmek üzere yakında Rusya’ya bir çalışma ziyareti yapacağını doğruladı.

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşmek üzere Rusya'ya yapacağı ziyaret için hazırlıkların yapıldığını söyledi.

Peskov, “Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya Federasyonu’na bir çalışma ziyareti hazırlanıyor. Uzun zamandan bu yana en kapsamlı gündem konuları ve çok yönlü ikili ilişkilerin görüşüleceği yoğun bir görüşme olacak. İki liderin bu bağlamda her zaman konuşacak çok şeyleri var. Ama tabii ki Suriye ve diğer bölgesel çatışmalar öncelikli." dedi.

Peskov, ziyaretin tam tarihi hakkında net bir bilgi vermedi.

Reuters, geçen hafta kaynaklara atıfta bulunarak Erdoğan'ın Suriye'deki, özellikle kuzeybatı İdlib bölgesindeki durumu görüşmek üzere Eylül ayında Karadeniz'deki Soçi'ye geleceğini bildirmişti.

Görüşmede, S-400 füze sistemlerinin yeni alımlarının da görüşülmesi bekleniyor. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.