DÜNYA Haber Girişi: 12.10.2021 - 21:20, Güncelleme: 12.10.2021 - 21:20

Küresel Güvenlik Forumu 2021 Katar'da başladı

 

Küresel Güvenlik Forumu 2021 Katar'da başladı

Küresel Güvenlik Forumu'nun 2021 toplantıları Katar'ın başkenti Doha'da başladı.
Her yıl dünyanın çeşitli bölgelerinden siyasetçiler, akademisyenler ve uzmanları buluşturan Küresel Güvenlik Forumu, bu yıl "İş Birliği ve Rekabet Arasında Uluslararası Güvenlik: Rekabetin Zorlukları ve İş Birliği Beklentileri" temasıyla düzenleniyor. Forumun açılışını Katar Başbakanı Halid Bin Halife Al Sani yaptı. Üç gün sürecek forumda çevrimiçi ve fiziki toplantılara yapılacak. Foruma birçok ülkeden devlet yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda güvenlik uzmanı, akademisyen ve gazeteci de iştirak ediyor. İlk kez 2018'de düzenlenen Küresel Güvenlik Forumu, her yıl dünyanın farklı bölgelerinden devlet adamı, uzman, akademisyen ve gazetecilerin katılımıyla gerçekleştiriliyor. (İLKHA)
Küresel Güvenlik Forumu'nun 2021 toplantıları Katar'ın başkenti Doha'da başladı.

Her yıl dünyanın çeşitli bölgelerinden siyasetçiler, akademisyenler ve uzmanları buluşturan Küresel Güvenlik Forumu, bu yıl "İş Birliği ve Rekabet Arasında Uluslararası Güvenlik: Rekabetin Zorlukları ve İş Birliği Beklentileri" temasıyla düzenleniyor.

Forumun açılışını Katar Başbakanı Halid Bin Halife Al Sani yaptı. Üç gün sürecek forumda çevrimiçi ve fiziki toplantılara yapılacak.

Foruma birçok ülkeden devlet yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda güvenlik uzmanı, akademisyen ve gazeteci de iştirak ediyor.

İlk kez 2018'de düzenlenen Küresel Güvenlik Forumu, her yıl dünyanın farklı bölgelerinden devlet adamı, uzman, akademisyen ve gazetecilerin katılımıyla gerçekleştiriliyor. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.