YEREL Haber Girişi: 01.09.2021 - 19:39, Güncelleme: 01.09.2021 - 19:39

Kütahya'da 49 artçı deprem meydana geldi

 

Kütahya'da 49 artçı deprem meydana geldi

​Kütahya’nın Altıntaş ilçesine bağlı Aydınlar köyünde meydan gelen 5 büyüklüğündeki depremin ardından 49 artçı sarsıntı kaydedildi.
Merkez üssü Altıntaş ilçesinde dün saat 14.04'te 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Dünden bu yana 49 artçı sarsıntının yaşandığı bölgede hala deprem korkusu yaşanıyor. AFAD verilerine göre,5 büyüklüğündeki depremin ardından, bugün öğle saatlerine kadar büyüklüğü 3.2’ye kadar çıkan 49 artçı deprem daha yaşandı. Yapılan hasar tespit çalışmalarında ilçeye bağlı Aydınlar, Beşkarış, Genişler ve Selkisaray köylerinde yaklaşık 30 evde hasar meydana gelirken, 15’i ağır hasarlı olduğu gerekçesiyle tahliye edildi. Tahliye edilenler için AFAD çadır kurdu. (İLKHA) 
​Kütahya’nın Altıntaş ilçesine bağlı Aydınlar köyünde meydan gelen 5 büyüklüğündeki depremin ardından 49 artçı sarsıntı kaydedildi.

Merkez üssü Altıntaş ilçesinde dün saat 14.04'te 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Dünden bu yana 49 artçı sarsıntının yaşandığı bölgede hala deprem korkusu yaşanıyor.

AFAD verilerine göre,5 büyüklüğündeki depremin ardından, bugün öğle saatlerine kadar büyüklüğü 3.2’ye kadar çıkan 49 artçı deprem daha yaşandı.

Yapılan hasar tespit çalışmalarında ilçeye bağlı Aydınlar, Beşkarış, Genişler ve Selkisaray köylerinde yaklaşık 30 evde hasar meydana gelirken, 15’i ağır hasarlı olduğu gerekçesiyle tahliye edildi.

Tahliye edilenler için AFAD çadır kurdu. (İLKHA) 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.