DÜNYA Haber Girişi: 14.11.2021 - 19:58, Güncelleme: 14.11.2021 - 19:58

Kuveyt Emiri hükümetin istifasını kabul etti

 

Kuveyt Emiri hükümetin istifasını kabul etti

Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'ın, ülke hükümetinin istifasını kabul ettiği bildirildi.
Ülkenin resmi haber ajansı KUNA'nın haberine göre, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, Şeyh Sabah Halid el-Hamed es-Sabah başbakanlığındaki hükümetin istifasını kabul etti. İstifası kabul edilen hükümetin, yeni bir kabine kurulana kadar görevini sürdüreceği belirtildi. 8 Kasım'da Kuveyt hükümeti emire istifasını sundu. 24 Ocak'ta Kuveyt Emiri, Şeyh Sabah Khaled Al-Hamad Al-Sabah'ı başbakan olarak atadı ve onu bir hükümet kurmakla görevlendirdi ve 2 Mart'ta kurulan kabineyi onayladı. (İLKHA)
Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'ın, ülke hükümetinin istifasını kabul ettiği bildirildi.

Ülkenin resmi haber ajansı KUNA'nın haberine göre, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, Şeyh Sabah Halid el-Hamed es-Sabah başbakanlığındaki hükümetin istifasını kabul etti.

İstifası kabul edilen hükümetin, yeni bir kabine kurulana kadar görevini sürdüreceği belirtildi.

8 Kasım'da Kuveyt hükümeti emire istifasını sundu.

24 Ocak'ta Kuveyt Emiri, Şeyh Sabah Khaled Al-Hamad Al-Sabah'ı başbakan olarak atadı ve onu bir hükümet kurmakla görevlendirdi ve 2 Mart'ta kurulan kabineyi onayladı. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.