YEREL Haber Girişi: 21.11.2021 - 18:24, Güncelleme: 21.11.2021 - 18:24

Malatya’da ekmeğe zam

 

Malatya’da ekmeğe zam

Malatya Fırıncılar ve Unlu Maddeler İmalatçılar Odası Başkanı Mehmet Büyükelçi, maliyetlerde yaşanan yüzde yüz artışlardan dolayı ekmeğe zam yapıldığı belirtti.
Büyükelçi, 2 TL’ye satılan 200 gram ekmeğin yarından itibaren 2,5 TL’den satılacağını söyledi. Gıdadan giyime, teknolojik aletlerden akaryakıta kadar gelen zamlar vatandaşın belini ciddi anlamda büküyor. Evvelki gün benzin, motorin ve LPG’ye gelen zam, özellikle araç sahiplerini kara kara düşündürmeye başlarken, un, maya ve odun fiyatlarının artması ekmeğe yansıdı. Konuyla ilgili açıklama yapan Malatya Fırıncılar ve Unlu Maddeler İmalatçılar Odası Başkanı Mehmet Büyükelçi, "Artan ekonomik maliyetler karşısında zam kaçınılmaz hale geldi. Un, maya, odun ve kira yüzde yüz arttı. Bu anlamda bizlerde ekmeğe yüzde 25 zam yapmak zorunda kaldık." dedi. Ekmeğe yapılan yüzde 25’lik zamla birlikte Malatyalılar yarından itibaren 200 gram ekmeği 2,5 TL alabilecek. (İLKHA)
Malatya Fırıncılar ve Unlu Maddeler İmalatçılar Odası Başkanı Mehmet Büyükelçi, maliyetlerde yaşanan yüzde yüz artışlardan dolayı ekmeğe zam yapıldığı belirtti.

Büyükelçi, 2 TL’ye satılan 200 gram ekmeğin yarından itibaren 2,5 TL’den satılacağını söyledi.

Gıdadan giyime, teknolojik aletlerden akaryakıta kadar gelen zamlar vatandaşın belini ciddi anlamda büküyor. Evvelki gün benzin, motorin ve LPG’ye gelen zam, özellikle araç sahiplerini kara kara düşündürmeye başlarken, un, maya ve odun fiyatlarının artması ekmeğe yansıdı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Malatya Fırıncılar ve Unlu Maddeler İmalatçılar Odası Başkanı Mehmet Büyükelçi, "Artan ekonomik maliyetler karşısında zam kaçınılmaz hale geldi. Un, maya, odun ve kira yüzde yüz arttı. Bu anlamda bizlerde ekmeğe yüzde 25 zam yapmak zorunda kaldık." dedi.

Ekmeğe yapılan yüzde 25’lik zamla birlikte Malatyalılar yarından itibaren 200 gram ekmeği 2,5 TL alabilecek. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.