DÜNYA Haber Girişi: 12.10.2021 - 09:15, Güncelleme: 12.10.2021 - 09:15

Meksika'da çeteler çatıştı: 20 ölü

 

Meksika'da çeteler çatıştı: 20 ölü

Ülkenin kuzeyindeki Chihuahua kentinde, çeteler arasında çıkan çatışmada en az 20 kişi öldü.
Rakip organize suç örgütlerinin ağır silahlarla çatıştığı, saatler süren çatışma sonunda onlarca çete üyesinin de yaralandığı belirtildi. Meksika'nın en güçlü suç örgütü Jalisco Yeni Nesil Karteli, bölgenin kontrolü için Sinaloa karteli ve diğer gruplarla savaşıyor. Meksika'da 2006'da kartellere açılan ve halen devam eden savaşın oluşturduğu şiddet sarmalında şu ana kadar 300 binden fazla kişi hayatını kaybetti. 340 bini aşkın Meksikalının yerlerinden edildiği süreçte yaklaşık 40 bin kişi de kayboldu. (İLKHA)
Ülkenin kuzeyindeki Chihuahua kentinde, çeteler arasında çıkan çatışmada en az 20 kişi öldü.

Rakip organize suç örgütlerinin ağır silahlarla çatıştığı, saatler süren çatışma sonunda onlarca çete üyesinin de yaralandığı belirtildi.

Meksika'nın en güçlü suç örgütü Jalisco Yeni Nesil Karteli, bölgenin kontrolü için Sinaloa karteli ve diğer gruplarla savaşıyor.

Meksika'da 2006'da kartellere açılan ve halen devam eden savaşın oluşturduğu şiddet sarmalında şu ana kadar 300 binden fazla kişi hayatını kaybetti.

340 bini aşkın Meksikalının yerlerinden edildiği süreçte yaklaşık 40 bin kişi de kayboldu. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.