GÜNDEM Haber Girişi: 04.11.2021 - 14:36, Güncelleme: 04.11.2021 - 16:00

Milli Muharip'in ilk parçası üretildi

 

Milli Muharip'in ilk parçası üretildi

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, Milli Muharip Uçağın ilk parçasının üretimini gerçekleştirdiklerini açıkladı.
ANKARA (İGFA) - Milli Muharip Uçağı Geliştirilmesi Projesi’nde ana yüklenici konumundaki TUSAŞ, uçağın geliştirilmesine yönelik çalışmalarını sürdürüyor. TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, sosyal medya hesabından milli muharip uçağının ilk parça üretiminin gerçekleştirildiğini duyurdu. İlk parçaya ilişkin fotoğraf da paylaşan Kotil, "Ülkemizin beka projesi icin attığımız her adım bizim icin çok anlamlı, çok kıymetli. Heyecanla, gayretle çalışarak aynı yolda yürüdüğümüz tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. Söz konusu uçak ile ilgili yaklaşık 20 bin parça bulunduğu ve bunların üretiminin 2022 yılı sonuna kadar tamamlanmasının planlandığını kaydetti.
Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, Milli Muharip Uçağın ilk parçasının üretimini gerçekleştirdiklerini açıkladı.

ANKARA (İGFA) - Milli Muharip Uçağı Geliştirilmesi Projesi’nde ana yüklenici konumundaki TUSAŞ, uçağın geliştirilmesine yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, sosyal medya hesabından milli muharip uçağının ilk parça üretiminin gerçekleştirildiğini duyurdu. İlk parçaya ilişkin fotoğraf da paylaşan Kotil, "Ülkemizin beka projesi icin attığımız her adım bizim icin çok anlamlı, çok kıymetli. Heyecanla, gayretle çalışarak aynı yolda yürüdüğümüz tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Söz konusu uçak ile ilgili yaklaşık 20 bin parça bulunduğu ve bunların üretiminin 2022 yılı sonuna kadar tamamlanmasının planlandığını kaydetti.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.