ELAZIĞ Haber Girişi: 25.08.2021 - 22:02, Güncelleme: 25.08.2021 - 22:02

Molla Mehmet Görgöze Hoca vefat etti

 

Molla Mehmet Görgöze Hoca vefat etti

Elazığ'ın önde gelen kanaat önderlerinden Molla Mehmet Görgöze Hoca bugün vefat etti.
Sağlık sorunları nedeniyle uzun süredir rahatsız olan Molla Mehmet Görgöze Hoca, bugün akşam saatlerinde vefat etti. Vefat eden Molla Mehmet Görgöze Hoca'nın naaşı, yarın öğle namazına müteakip Elazığ Asri Mezarlığı'nda defnedilecek. Taziyesi ise Elazığ Molla Bahri Camii taziye evinde kurulacak. Molla Mehmet Görgöze kimdir? 1933 yılında Elazığ’ın Palu ilçesi Gökdere köyünde dünyaya geldi. 1949 yılında Gökdere İlkokulundan mezun olduktan sonra, Bingöl’de medrese tahsiline başladı. Bingöl, Silvan, Muş medreselerinde eğitim gördü. Bir süre Muş’ta fahri imamlık ve müderrislik yaptı. 1972 yılından itibaren Elazığ’ın Palu, Kovancılar ve Sivrice ilçelerinde imam hatiplik yapan Görgöze, 1984 yılında emekli oldu. Görgöze hoca evli, altı çocuk babasıdır. (İLKHA)
Elazığ'ın önde gelen kanaat önderlerinden Molla Mehmet Görgöze Hoca bugün vefat etti.

Sağlık sorunları nedeniyle uzun süredir rahatsız olan Molla Mehmet Görgöze Hoca, bugün akşam saatlerinde vefat etti.

Vefat eden Molla Mehmet Görgöze Hoca'nın naaşı, yarın öğle namazına müteakip Elazığ Asri Mezarlığı'nda defnedilecek. Taziyesi ise Elazığ Molla Bahri Camii taziye evinde kurulacak.

Molla Mehmet Görgöze kimdir?

1933 yılında Elazığ’ın Palu ilçesi Gökdere köyünde dünyaya geldi. 1949 yılında Gökdere İlkokulundan mezun olduktan sonra, Bingöl’de medrese tahsiline başladı. Bingöl, Silvan, Muş medreselerinde eğitim gördü. Bir süre Muş’ta fahri imamlık ve müderrislik yaptı. 1972 yılından itibaren Elazığ’ın Palu, Kovancılar ve Sivrice ilçelerinde imam hatiplik yapan Görgöze, 1984 yılında emekli oldu. Görgöze hoca evli, altı çocuk babasıdır. (İLKHA)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.